אשקלון חוגגת את שבוע הספר העברי

תאריך: 10/06/2021

​מופע ספרותי מוסיקלי של הסופר אשכול נבו והמוסיקאי משה בן יוחנה, מופע מוסיקלי של האחים לבית משפחת ארצי ומגוון הצגות, מופעים והרצאות לכל המשפחה מחכים בשבוע הספר באשקלון

 

עם הספר עושה כבוד: בין התאריכים 13-17.06.2021 תציין עיריית אשקלון את שבוע הספר העברי במגוון אירועים לילדים ולמבוגרים בספריית המדיה טק ובספריות הציבוריות בעיר.

האירועים מתקיימים ביוזמת אגף תרבות נוער וספורט במינהל חינוך ובשיתוף הספרייה העירונית בניהולה של אליס חמיאס.

אירועים לילדים במתנסים העירוניים בתאריך 15.06.2021 – בשעה 17:30 הכניסה חופשית:

מתנ"ס שפירא: נסיך צפרדע- כדור הזהב של הנסיכה ויולה נפל לתוך הבאר המכושפת. אדוארד הצפרדע הסכים לסייע לה בתנאי שהוא יקבל ממנה נשיקה בכדי  להסיר את הכישוף שיש עליו. האם הנסיכה תעמוד בהבטחתה?

מתנ"ס נווה דקלים: איה פלוטו- לפלוטו הכלבלב מקבוץ מגידו יש הכל: מרק ועצם, זה טוב ויפה. אבל, בעצם, נמאס לו לשבת כך לבדו. החליט הכלבלב לקרוע את החבל ולצאת להרפתקה. נודד בין אתרים שונים , נפגש עם חיות שונות עד שנמצא בחמת גדר.

מתנ"ס רמת אשכול: אריה בספריה-  לספרייה שקטה ורגילה נכנס אריה. האריה לא הורס את המקום, מפחיד את הילדים או טורף את הספרנית. כל רצונו הוא לטייל בין הספרים כאחד המבקרים, ולהשתתף יחד עם כל הילדים בשעת הסיפור היומית.​

מתנ"ס רמב"ם: החתול במגפיים- בנו הצעיר של טוחן זקן קיבל ירושה מוזרה מאביו... חתול... כשחשב שהירושה אינה מועילה ואפילו מיותרת, גילה להפתעתו כי החתול שקיבל הינו חתול מיוחד במינו שנועל לרגליו מגפיים קסומות שהופכות אותו לחתול אנושי...

מתנ"ס נווה אילן קופי קוף - קרן אור: קופי קוף: ״איבדתי את אימא שלי..״ ״אל תבכה״ אמר פרפר נחמד, ״נמצא את אימא שלך תכף ומיד. ספר לי מה גודלה?״ את מי הם פוגשים בדרך? את אמא?

בית ווסק באפרידר: הייצור שביער- קרן אור עכבר קטן טייל ביער שמח וטוב לב ראה אותו שועל נהיה פתאום רעב. הצגה נהדרת ומצחיקה על הקטן שגובר על הגדול.

מתנ"ס ברנע: האריה הזללן – תות: על אריה קטן שאהב רק תות. לא גבינה ולא סלט, לא קציצה ולא מרק, רק תות, פשוט...

מתנ"ס הרצוג: חגיגה בארמון- קרן אור- עיבוד לסיפור "המתנה של הצב" / מאת: סיגל אדלר. האריה חוגג יום הולדת רק פעם בשנה, אז לא לשכוח להביא מתנה.

מתנ"ס בורטון: שלמה המלך והדבורה - עולם הדמיון מבוססת על עיבוד מרענן ומקורי לסיפורי שלמה המלך החכם באדם, של חיים נחמן ביאליק. התרגשות גדולה מתרחשת בארמון כאשר הם יודעים כולם כי זהו היום הגדול, היום בו מגיעה מארץ רחוקה, מלכת שבא. מטרתה- לבחון את חוכמתו הרבה של שלמה המלך, ולראות, האם הוא חכם כפי שמספרים, והאם יותר חכם ממנה.

מתנ"ס חבצלת: בת האיכר והאריה - עולם הדמיון יום אחד אריה עוצמתי ומשועמם, מחליט לעזוב את ממלכתו, כי פשוט נמאס לו לשלוט על חיות. הוא מחפש מקום חדש לשלוט בו! ומכאן הוא פוגש ב...

מדיה-טק- הספרייה העירונית: כיפה אדומה - "פעם הייתה ילדה קטנה, שקראו לה כיפה אדומה, ולמה קראו לה כיפה אדומה? בגלל שכל מה שהיא לבשה, היה בצבע אדום״. כשאמה ביקשה ממנה להביא לסבתא החולה מצרכים הזהירה אותה לא לסור מהשביל. מה יקרה כשכיפה אדומה תפגוש את הזאב ביער? הגירסה הקלאסית לסיפור המוכר של האחים גרים.

מתנ"ס אלוני ציון: הבית של יעל- זהו סיפור על ילדה שרוצה מאוד בית משלה. בחדר הכביסה היא מוצאת סל גדול וצבעוני, נכנסת אליו אך הסל צר מדי... האם יעל תמצא את ביתה?

מתנ"ס ולדנברג: הכיסים של ענתי - יש מישהו שלא אוהב כיסים? ענבל, ילדה מצחיקה אוהבת המון כיסים. לענבל יש סרבל ובו שישה כיסים. ומה מסתתר בכל כיס? חיה, חפץ יקר, היד של ענבל. בשילוב חידות ושירים, נדע מה מסתתר בכל כיס. נגלה גם מה הילדים בקהל מחזיקים בכיסים ...

אירועים למבוגרים בספריית המדיה-טק אשקלון: 13.06.2021, בשעה 20:00 גבר נכנס בפרדס: הסופר אשכול נבוא והמוסיקאי משה בן יוחנה, בחגיגה ספרותית מוסיקלית לרגל צאת ספרו החדש של אשכול נבו "גבר נכנס בפרדס".

14.06.2021 בשעה 20:00 מאיר שלו- כתיבה ספרותית: התהליך אותו עובר סופר בזמן הכתיבה מרגע ההחלטה לקחת העט ועד לרגע הסיום שלעיתים אינו יודע עד כמה הסוף... כניסתו של מאיר שלו לעולם הכתיבה הספרותית, השלבים בכתיבת ספר, התחקיר, הכתיבה והעריכה וכן כתיבת ספרי ילדים לעומת ספרי המבוגרים.

15.06.2021 בשעה 20:00 "דיוקנאות חיים של אלתור": התוכנית כוללת אלתור למוזיקה של מוצרט, בטהובן, באך, יצירות מקור של פטשקה ויצירות של סופרי ג'אז גדולים כמו הדוכס אילינגטון אוסקר פיטרסון אדגר.

16.06.2021 בשעה 20:00 נאוה מקמל "אסיפת הורים": הסופרת נאוה מקמל עתיר אוספת את ההורים בספריה, לפגישה מצחיקה, מרגשת וייחודית. זובי אסיפה של משולש הזהב: הורים, מורים, תלמידים. סיטואציות מרגשות ומצחיקות. הנאה מובטחת! בהשתתפות השחקנים: פזית ירון מינקובסקי, ארז שפריר והמוסיקאי עופר כץ.

17.06.2021 בשעה 20:00 בן ארצי יונתן ארצי במופע אינטימי עם הקהל: בן ארצי, יוצר וזמר, הוציא עד כה ארבעה אלבומים. הפיק, כתב ועיבד שירים לזמרים וזמרות. יונתן ארצי, למד ברימון, בשנים האחרונות שר ומנגן בהפקות שונות. מוכשר וייחודי בצליליו. בחצי הראשון של המופע הם שרים שירים שלהם, בחצי השני שרים עם הקהל. מופע מקסים, מעלה חיוך וקסם על הבמה.

אריה בספריה בים בם בום.jpg

 אשכול נבו 2018 צילום הניקה בוגנברגר - יש אישור שימוש_5.JPG

מאיר שלו קרדיט לצילום נדיה לנדאו.jpg 

הכיסים של ענתי בים בם.jpg