רצועת החוף הצפונית קמה לחיים: הוצגו התוכניות לצד המערבי בטיילת הצפונית החדשה

תאריך: 08/04/2021

טריבונות ישיבה אל מול נוף הים, מרפסות עם פינות תצפית ומרגוע ומתחם לפעילות יוגה; ראש העיר: ״צעד נוסף במסגרת המדיניות שלנו לעודד תיירות פנים וחוץ״

בשיאן של העבודות להקמת הצד המזרחי של הטיילת הצפונית החדשה, הוצג במועצת העיר השבוע הקונספט התכנוני המתוכנן לצד המערבי בטיילת, לאורך רחוב רפאל איתן.

העבודות, שמתקיימות באמצעות החברה הכלכלית לאשקלון, יכללו בתוכן סלילת שביל ריצה ייעודי עם סימוני מרחק, יוקמו תחנות עם מתקני כושר על גבי רצפת גומי, יוצבו פינות ישיבה לצד פיתוח גינון ומשחקי ריצוף. כמו כן, תבנה טריבונה ישיבה אל מול נוף הים בגבול מצוק ויוקמו מרפסות עם פינות תצפית ומרגוע ומתחם לפעילות יוגה.

מטרות הפרויקט כולו הן להחיות את רצועת החוף הצפונית – עבור תושבי העיר ועבור תושבי חוץ, ליצור טיילת ארוכה ומרהיבה על קו החוף מחוף דלילה ועד רפאל איתן, לייצר מוקדי משיכה אטרקטיביים בתחום הפנאי, הבילוי והנופש לתושבי אשקלון ולמבקרים מחוץ לעיר. כמו כן, הפרויקט יסייע למצב את אשקלון כעיר תיירות בינלאומית וכעיר שוחרת אורח חיים בריא, כושר וספורט.

ראש העיר, תומר גלאם: ״הטיילת הצפונית החדשה היא אחת הטיילות המרהיבות והיפות בישראל והיא מהווה בשורה של ממש עבור התושבים ועבור מבקרים מחוצה לה. זהו צעד נוסף במסגרת המדיניות שלנו לעודד תיירות פנים וחוץ ולמצב את אשקלון כולה כמוקד משיכה בתחום הפנאי, הבילוי והנופש, וזו רק ההתחלה״.

טיילת צפונית-02.jpg