נוטעים, זוכרים, חיים: שישה מיליון עצים לשישה מיליון לבבות

תאריך: 08/04/2021

תלמידי בית הספר מקיף ה׳ דרכא ביחד עם שורדי שואה מהעיר נטעו כשניים עשר עצים לזכרם של ששת המיליונים

ביום שלישי השבוע, 06.04, התקיים טקס נטיעת עצים מרגש בבית הספר מקיף ה' דרכא באשקלון, כחלק מפרויקט ארצי של העמותה לעזרה מיידית לניצולי שואה באמצעות המחלקה לפרויקטים סביבתיים במינהל חינוך ותנו״ס בעירייה.

תלמידי בית הספר ביחד עם שורדי שואה מהעיר נטעו כשניים עשר עצים ברחבה הסמוכה לבית הספר, המשמש כבית ספר ירוק, ולצד כל עץ הוצב שלט עם שם הנספה, היכן נספה ומתי ושם נוטע/ת העץ.

מטרת הפרויקט הינה לסמל את ניצחון החיים על המוות. כל עץ שננטע בארץ ישראל מסייע בפעולה הפשוטה ביותר שלו - יצירת חמצן. לכן, מסמל גם ניצחון של העם היהודי על הניסיון הנאצים להשמיד אותנו.

בטקס הנטיעה השתתפו ראש העיר, תומר גלאם, מנהלת אגף תרבות נוער וספורט, דפנה ביטון, מנהלת בית הספר מקיף ה' דרכא, דליה רחמים, מנהלת המחלקה לתכניות ופרויקטים סביבתיים, יפעת מכלוף, שורדי שואה, שוטרים מתנדבים, נציגי העמותה למען ניצולי השואה, נציגת עמותת עמך ועוד.

שותפים לפרויקט היו גם שוטרי תחנת אשקלון אשר התנדבו להסיע שורדי שואה אל הטקס וממנו. כמו כן, עמותת 'עמך' שסייעה בחיבור בין שורדי השואה לבין הפרויקט והמרכז לשלטון המקומי.

ראש העיר, תומר גלאם: "בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר ניצולי שואה שהולכים לעולמם ומשנה לשנה הולכות ומתמעטות העדויות החיות שלהם. עלינו להמשיך ולהנציח את הסיפורים שלהם בכל מיני דרכים יצירתיות ומגוונות והיום, עשינו זאת. לפרויקט המיוחד הזה יש ערך מוסף והוא יקר ובעל חשיבות ייחודית לזכרון השואה ולהנצחתה. אני מודה לכם, שורדות ושורדי שואה יקרים, שאתם הגיבורים האמיתיים בזכותכם אנו זוכים לנטוע ולחיות בארץ הזאת ולכם תלמידות ותלמידים יקרים, שזכיתם לקחת חלק בפרויקט למען הדורות הבאים״.

נוטעים חיים2.jpeg