לכו להתחסן: למעלה מ-1,250 מתחסנים בימי החיסונים הגדולים של עיריית אשקלון

תאריך: 24/02/2021

​​

לצד זה נמשכת העלייה בתחלואה במיוחד בקרב גילאי 18-44 - שגם פחות מתחסנים

השבוע, בימים ראשון ושני, קיימה עיריית אשקלון בשיתוף משרד הבריאות, מד״א וכלל קופות החולים מרתון חיסונים באשכול פיס בעיר בסימן 'באתי, התחסנתי', על מנת לעודד את תושבי העיר להגיע להתחסן.

ליום הראשון שנערך בין השעות 11:00 עד 23:00 הגיעו 951 אנשים וליום השני, שנערך בעקבות הביקוש יום למחרת בין השעות 18:00 עד 23:00, הגיעו 301 תושבים שלצד החיסון נהנו גם ממשלוחי מנות, צילומים ממותגים ועוד.

היומיים נחתמו עם 1,252 מתחסנים כאשר מתחסנים נוספים רבים ניגשו להתחסן באותם ימים במוקדי קופות החולים.

בעקבות כך, אשקלון חצתה את רף 70,000 המתחסנים והגיעה ל-73% מחוסנים בגילאי 50 ומעלה אחרי חיסון שני בתוקף.

לצד המספרים המעודדים של המתחסנים, בעירייה מתריעים כי ישנה עלייה מדאיגה בנתוני התחלואה בעיר, בעיקר בקרב גילים צעירים יותר. על פי הנתונים מרבית הנדבקים בימים האחרונים הם בקבוצת הגיל 18-40, שגם אינם מתחסנים.

בהתאם לכך, העירייה תצא בימים אלו בקמפיין הסברה ייעודי לאוכלוסייה זו תחת הכותרת ׳קורונה זה לא משחק, ילדים׳ שיכלול פעילות דיגיטל עם המסר לפיו הזן החדש של נגיף הקורונה פוגע בעיקר בילדים ובני נוער וניתן למנוע זאת על ידי ההתחסנות. ״אם אתם מעל גיל 16 ועד גיל 40 רוצו להתחסן, אל תשחקו עם החיים שלכם״, נכתב במסגרת הקמפיין.

ראש העיר, תומר גלאם: "פתיחת מערכת החינוך ופתיחת המסחר, בחלקו, התאפשרו עד כה בשל נתוני המתחסנים והתחלואה ובשל היותנו עיר בצבע כתום בהיר. יחד עם זאת, הדברים יכולים להשתנות במהירות וראינו את זה קורה, לא אחת. כיום, במיוחד על רקע חג הפורים, חייבים לשמור על משמעת עצמית, להקפיד על ההנחיות וללכת להתחסן. זה רק בידיים שלנו ואלו הדברים היחידים שיכולים להוציא אותנו ממגפת הקורונה, לשמור עלינו בריאים ולהחזיר אותנו לחיים נורמליים. המטרה שלנו הייתה ועודנה - עיר ירוקה עם 100 אחוז מתחסנים״.