ייפתח מעון יום שיקומי חדש עבור פעוטות עם מוגבלויות

תאריך: 17/02/2021

המעון ייפתח כבר באמצע חודש מרץ לאחר שיותאם לצרכיהם הייחודיים; ראש העיר: ״מענה חינוכי ושוויוני נוסף בתוך העיר לאוכלוסייה מיוחדת זו״

מעון יום חדש באשקלון ייפתח עבור ילדי החינוך המיוחד בגיל הרך, זאת בהנחיית ראש העיר, תומר גלאם ובהובלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית אשקלון ובסיוע והובלה של משרד הרווחה והשירותים החברתיים ועמותת צימס שמפעילה את המעון. פתיחת המעון על רקע התפוסה המלאה שנרשמה במעונות הקיימים ובמטרה לאפשר להורים מענה לנושא בתחומי העיר ולא מחוצה לה.

בהתאם לכך, קיבלו השבוע הורים לילדים עם צרכים מיוחדים בגיל הרך, הודעה כי כבר בתחילת חודש מרץ עתיד להפתח מעון חדש עבור ילדיהם, לאחר שיותאם לצרכים הייחודיים שלהם.

ראש העיר, תומר גלאם: "ברגע שנודע לי על הסוגייה, הנחיתי את גורמי המקצוע לאתר פתרון שייטיב עם ההורים והילדים כאחד ויחסוך מהם מציאת מענה חינוכי בעיר אחרת, אלא רק כאן באשקלון, כחלק מהמענים הרבים והשוויוניים שאנחנו מעניקים לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים. אני רוצה לשבח את פעילות אגף הרווחה והשירותים החברתיים על מציאת פתרון אפקטיבי ומיטבי. כבר בשלב זה אנחנו נערכים למעונות נוספים שייפתחו בעיר עבור ילדי החינוך המיוחד בגיל הרך״.

מנהלת מחלקת הרווחה, מזל לוי: "שילובם של פעוטות עם צרכים מיוחדים בקהילה זוהי זכות ולכן עלינו לפעול בכל דרך אפשרית להבטיח את שילובם המיטבי."

חינוך מיוחד לפעוטות.jpeg