גם במהלך הקורונה: מיגוניות הוצבו בשכונת ׳שמשון׳

תאריך: 14/01/2021

​הצבת המיגוניות התרחשה כחלק מתכנית רחבה של מיגון יישובי הדרום ובתרומת ׳הקרן לידידות׳

ביום חמישי האחרון (07.01) הוצבו ברחבי אשקלון כ-10 מיגוניות חדשות בשכונת ׳שמשון׳ במסגרת פרויקט של ׳הקרן לידידות׳ וכהמשך למיגוניות נוספות שהוצבו באזור במהלך השנה שחלפה. המיגוניות הוצבו בשכונה הוותיקה בה קיימת מצוקה של מיגון בבניינים ובמרחב הציבורי.

הצבת המיגוניות התרחשה כחלק מתכנית רחבה של מיגון יישובי הדרום ובתרומת ׳הקרן לידידות׳. הצבתם מתרחשת בעיקר בשכונות הוותיקות שאינן ממוגנות ומלאות במרחבים ציבוריים מכל עבר כך שחשופות לסכנה בכל עת.

במעמד ההצבה נכחו צוות של העירייה בניהול מנהל מחלקת החירום, מר חיים מור יוסף יחד עם מנהל אגף בטחון ושרותי חרום, מר ארז שטרית וסא״ל במיל׳ סלואן מריח, מנהל תחום בטחון בקרן לידידות.

ראש העיר, תומר גלאם: "גם במהלך תקופת הקורונה, אנחנו לא עוצרים את הפעילות שלנו למען שמירה על ביטחונם של תושבי אשקלון. המיגוניות אמנם יסייעו לעוברים ולשבים לתפוס מחסה בעת חירום אבל אנחנו יודעים היטב שאת פערי המיגון בבנייני המגורים הוותיקים יש להשלים באמצעות התחדשות עירונית וסיוע תקציבי רחב יותר. הבשורות שקיבלנו עם הגדרת העיר כאזור עדיפות לאומית לתעשייה וכן הגדלת הקרקע המשלימה עבור התחדשות עירונית הן צעד נוסף לעבר מטרה זו. אני מודה לקרן לידידות על שיתוף הפעולה המתמשך ועל הסיוע בשמירה על חיי התושבים״.

נשיאת ׳הקרן לידידות׳, יעל אקשטיין: ״תקופת הקורונה הביאה עמה שקט מתעתע, אך כל העוסקים בביטחון יודעים היטב שזהו מצב זמני. אויביי ישראל לא עוצרים לרגע את הניסיונות להיערך לפגיעה באזרחים. גם בימים האלה, אנחנו בקרן לידידות יחד עם ראשי ערים, משרד הביטחון וצה"ל פועלים ללה הרף למיגון ואבטחת התושבים שמוכיחים את חוסנם כל פעם מחדש״.