נפגשים עם סבתא בזום

תאריך: 12/01/2021

​מגפת הקורונה הביאה אתה אתגרים רבים, אחד מהם הוא השמירה על קשר עם בני המשפחה המבוגרים. הסיכון הבריאותי לבני הגיל השלישי הוביל בתקופה האחרונה לריחוק חברתי ובידוד, וכדי לשמור על בריאותם של סבתא וסבא, אנחנו נאלצים להתרחק.

בגן תל"י באשקלון, בניהולה של הגננת שמחה כהן, לקחו את המצב והפכו אותו למתוק יותר. גם בתקופת הסגר, מקיים צוות הגן מפגשי זום עם הסבתות של ילדי הגן על מנת לתת מענה לצורך של הסבתות והנכדים בשמירה על קשר בימי הקורונה.

במפגשים הדיגיטליים, הסבתות מספרות סיפור שהנכד/ה אוהב/ת, מאכל אהוב עליו ומתאימים לכל אלו שיר או אביזרים, מה שהופך את החוויה למרגשת למשפחות ולילדים.

מנהלת מחלקת גני ילדים, ליז כהן: "אין ספק, כי במפגשים ההדדיים הללו, כל צד תורם מיתרונותיו לחיזוק הקשר הבין דורי. החלפת חוויות משותפות תורמות להבנה טובה יותר של בן הדור האחר ובכך נוצרת מערכת שורשית וערכית ובעיקר ימים אלו".

גננת גן תל"י אשקלון, שמחה כהן: "אנו פועלים כך מתחילת דצמבר מידי שבוע והחוויה מרגשת במיוחד. רק לראות את עיניו הבורקות של ילד כשהוא רואה את סבתא שלו בזום, במיוחד בימי הקורונה שבהם המפגשים בין הנכדים לסבתות כל כך פחתו, הרי שהמפגש הזה עוזר לנפשם של שני הצדדים, הן הסבתות והן הנכדים. ההצלחה כה מדהימה שפתחנו קבוצת וואצאפ של הסבתות ובה הן מקבלות סרטונים של מפגשי הזום. הלוואי שנזכה במהרה להזמין אותן באמת לגן ולהמשיך את הפרויקט".

נפגשים עם סבא וסבתא.jpg