מעצבים עתיד לאשקלון: יוקם מבנה ייחודי לקהילה האתיופית באשקלון

תאריך: 12/01/2021

​המבנה יכלול, בין היתר, שני חדרי מורשת, ויהיה מבנה מושקע ומעוצב עם אלמנטים מסורתיים שמאפיינים ומייצגים את הקהילה

לאחר שנים של ציפייה, הודיע השבוע ראש העיר, תומר גלאם על הקמת מועדון עבור בני הקהילה האתיופית שבנייתו תחל כבר בחודשים הקרובים.

המבנה יופעל ויתוחזק על ידי העירייה וייתן מענה לצרכים של הקהילה, תוך הקפדה על תכנון אופטימלי על בסיס מודל מוצלח שפועל בערים נוספות ברחבי הארץ. המרכז יוקם בשכונת ׳מגדל׳ ובו יוכלו חברי הקהילה ליהנות מתכנים חינוכיים, חברתיים ותרבותיים במקום, דבר שיספק מענה לצרכיהם הייחודיים של הקהילה.

המיקום המיועד עבור המרכז נבחר בקפידה רבה במטרה לאפשר להם לקיים אירועים ולשמר את המורשת המיוחדת שלהם בצורה הראויה והמכובדת ביותר.

המבנה, בגודל של כ-500 מ״ר, יכלול, בין היתר, שני חדרי מורשת, ויהיה מבנה מושקע ומעוצב בצורה מודרנית ובסטנדרטים גבוהים עם אלמנטים מסורתיים שמאפיינים ומייצגים את הקהילה.

ראש העיר, תומר גלאם: "לאחר שנים שרק דיברו על מבנה לקהילה האתיופית, אנחנו מוציאים זאת אל הפועל. כראש העיר של כולם, אני שמח שגם הפרויקט החשוב הזה יוצא לדרך ועם השלמתו יוכלו בני הקהילה ליהנות ממנו, ולשמר בו את המורשת הנפלאה שלהם".

יועץ ראש העיר לענייני הקהילה האתיופית, גבי טיגבו: "בשמי ובשם הקהילה האתיופית בעיר, אני רוצה להודות לראש העיר ששם את צרכי הקהילה בראש סדר העדיפויות, מביע נכונות אמיתית ורואה את החשיבות בהקמת מבנה שכזה. אני מחכה לרגע הזה שנוכל להגיע וליהנות מהמרכז ולחגוג יחדיו, גברים, נשים, קשישים וטף".