לראשונה בישראל: בית הספר האקולוגי ׳רמב"ם׳ באשקלון הוסמך לבית ספר 'ירוק עד'

תאריך: 27/12/2020

בהתאם למדרג של משרד החינוך ואגף להגנת הסביבה, בית הספר האקולוגי רמב"ם באשקלון עבר את כל שלבי ההסמכה והוכרז כבית ספר 'ירוק עד' הראשון בישראל


לאחר שבית ספר רמב"ם באשקלון זכה כבר בתארים בית ספר 'ירוק' ובית ספר 'ירוק מתמיד', הוא הגיע לשלב ההסמכה האחרון בפרויקט במסגרתו נדרש להציג מיזם חברתי, כלכלי וסביבתי. ‏

המיזם של בית הספר עסק בריבוי והפצת גיאוטפים ארץ ישראליים למוסדות חינוך לשם העשרת מגוון  המינים, העצמת חסכון במים וצמצום הצורך לרכוש צמחי נוי חד שנתיים למען הקטנת הצורך בשימוש בחומריי הדברה בגינון. 

בשל כך הוענקה לו ההסמכה הגבוהה ביותר - בית ספר ירוק עד. זו למעשה הפעם הראשונה מאז תחילתו, בשנת 2004, של הפרויקט הארצי למוסדות חינוך ירוקים שבית ספר בישראל זוכה בתואר בית ספר 'ירוק עד'. 

ראש העיר, תומר גלאם: ״מערכת החינוך העירונית קוטפת הישג ארצי נוסף והפעם בתחום האקולוגיה וקידום הקיימות מבחינה החינוכית וקהילתית. ההישג החשוב הזה מצטרף לשורה של בשורות בתחום החינוך, בהן המועמדות שלנו לפרס החינוך הארצי, העלייה באחוזי הזכאות לבגרות והמקום הראשון באחוזי הזכאות לבגרות חברתית. אני מברך את מנהל בית הספר רמב"ם, יצחק בריגה, את הצוות החינוכי ואת התלמידים היקרים שלא התפשרו בדרך לקבלת ההישג. יישר כוח״.

ראש מינהל חינוך ותנו״ס, יובל זוזט: "מדובר בהישג מרשים ביותר בכל קנה מידה. עצם הייחודיות של בית הספר בתחום האקולוגיה, התווה את המסלול, הלכה למעשה, לעבר ההישג העצום של בית הספר רמב" ם כירוק עד הראשון במדינת ישראל. אני מודה מקרב לב למנהל בית הספר, יצחק בריגה, לכל הצוות החינוכי ולמפקחת על ההישג המרשים".

מנהל בית ספר רמב"ם באשקלון, יצחק בריגה: "אני נרגש מאוד מכך שבית הספר הוסמך. למעשה זה בית הספר הראשון והיחידי בכל המדינה שהוסמך לתואר הנכסף של 'ירוק עד'. אני גאה קודם כל כתושב שהעיר אשקלון זכתה במעמד זה ומודה לכל המערכת והאנשים המדהימים שלקחו יד בדבר. לעיריית אשקלון וראש העיר, תומר גלאם, לראש מינהל חינוך, יובל זוזט, למנהלת המחלקה לתוכניות ופרויקטים סביבתיים, יפעת מכלוף ולמפקחת בית הספר אביה ווטרנשלג״.