אלימות נגד נשים, גם זו מגפה

תאריך: 17/12/2020

עיריית אשקלון בשיתוף התיאטרון העירוני בקמפיין נוסף להעלאת המודעות למניעת אלימות נגד נשים

כחלק מהמאבק העירוני למניעת אלימות נגד נשים, יוצאת עיריית אשקלון בשיתוף הרשות לביטחון קהילתי, המשרד לקידום מעמד האישה בעירייה, מרכז הצעירים אשקלון ותאטרון הנוער העירוני, בקמפיין הסברה נוסף להעלאת המודעות לנושא.

אלימות נגד נשים מגיעה בצורות רבות החל מחיזור אלים ואובססיבי, דרך אלימות כלכלית, אלימות רוחנית, אלימות פיסית, אלימות מינית, אלימות מילולית ועד אלימות במשפחה.

האלימות נמצאת בכל מקום והיא באה לידי ביטוי בכל מיני צורות. לאור כך, עלה הצורך ליצור מגוון סרטונים המשקפים ומתריעים על נורות אדומות בזוגיות ובמשפחה.

מטרת הסרטונים היא לגרום לנשים החוות תחושות הזדהות עם אחת הסצנות, או עם אנשים החווים סצנות דומות ליצור קשר עם הגורמים הרלוונטיים שיכולים לסייע להן.

סלוגן הקמפיין: ״את שווה יותר מסליחה, צאי עוד היום ממערכת יחסים אלימה!״ נוצר מתוך הבנה כי לעיתים נשים מסתפקות בסליחה מהצד הפוגע וחוששות לבצע את הצעד הבא בדרך לעזיבת הקשר. צעד שיכול להציל פעמים רבות את חייהן.

כלל השחקנים המופלאים שלקחו חלק בצילום הסרטונים התחילו את דרכם בתאטרון העירוני ועיריית אשקלון מודה להם על השתתפותם בקמפיין כה חשוב ובעל יכולת להציל חיים.

חשוב לציין עבור הצופות שחשות תחושת הזדהות עם אחד הסרטונים או עבור התושבים אם אתם מזהים בקרבתכם סיטואציות דומות שמתרחשות אל תהססו לדווח לרשות לביטחון קהילתי בטלפון 08-6748707/ 749 / 750 או למוקד 106 שפתוח 24/7.

לסרטונים בעמוד ה-YOUTUBE של עיריית אשקלון לחצו: https://bit.ly/3adjqNH