ממשיכים במאבק למען התושבים

תאריך: 24/05/2021

​​​

תושבות ותושבי אשקלון היקרים, 

חשוב לנו שתדעו ותהיו מעודכנים במאבק שמקיימת העירייה והעומד בראשה למען ההטבות שאתם זכאים להן: מיגון השכונות הוותיקות והטבות כלכליות בדומה להטבות שמקבלים ישובי העוטף. בעמוד זה תוכלו להיות מעודכנים בחדשות ובבשורות הרלוונטיות לנושאים אלו. 

​למידע על תוכנית החיזוק שקיבלה העיר אשקלון בהחלטת הממשלה 468 > 

​עדכונים >>>

היום (שלישי) אישרה ועדת הכספים של הכנסת את התיקון לתוספת השנייה בחוק עידוד השקעות הון שמגדיר את אזורי התעשייה בעיר אשקלון, הדרומי והצפוני, במעמד של אזורי פיתוח א'

25/05/21

הבשורה משמעותית בעיקר לקידום תעשייה ותעסוקה מתקדמות בעיר ובהתאם אליה, מפעלים באשקלון המעוניינים לבצע השקעות הון יוכלו ליהנות ממענקים ייעודיים ולשפר את יכולתם להתמודד בתנאי תחרות בשווקים בין-לאומיים. כמו כן, מפעלים וחברות יוכלו ליהנות ממס חברות מופחת, משיעורים נמוכים יותר של מס הכנסה ומניכוי פחת מואץ בשיעור של 200-250% מהרגיל על ציוד ו-400% על מבנים. 

בנוסף, באמצעות ההכרזה על אזורי התעשייה בעיר כאזור פיתוח א' תוכל העירייה לפעול למשיכת משקיעים ישראליים ובינלאומיים, יזמים ובעלי עסקים בתעשייה להקים או להעתיק את פעילותם לעיר ובכך, להביא ליצירת מקומות תעסוקה חדשים ואיכותיים לתושבי אשקלון. 

ראש העיר, תומר גלאם, שנכח בוועדה היום אמר: "אני ממשיך את המאבק למען העיר והתושבים. אתמול בוועדה המסדרת של הכנסת, היום בוועדת הכספים. הצלחנו להביא בשורה חסרת תקדים בתחום התעשייה והתעסוקה המתקדמת בעיר וזו רק ההתחלה. אני רוצה להודות לראש הממשלה ולשרי האוצר והכלכלה על החלטת הממשלה שכללה גם את ההכרזה הזאת ומבטיח להמשיך ולפעול כדי לוודא שתושבי אשקלון, העסקים והתעשיינים בעיר מקבלים את כל ההטבות המגיעות להם".


פה אחד: הוועדה המסדרת אישרה לפני מספר דקות את ההצעה לקדם חקיקה למתן הטבות מס לתושבי אשקלון

24/05/21

אתמול הגיע ראש העיר, תומר גלאם, לכנסת ישראל על מנת לוודא כי הצעת החוק בעניין הטבות מס לתושבי אשקלון שהוגשה לוועדה המסדרת תקבל תמיכה גורפת ותאושר. 

בימים האחרונים ראש העיר קיים שיחות רבות עם חברי הכנסת מכל הסיעות וביקש מהם לשים את המחלוקות הפוליטיות בצד ולתמוך בהצעה למיגון העיר ומתן הטבות כלכליות לתושבי העיר אשקלון.

לקראת ההצבעה בוועדה המסדרת על קידום חקיקה למתן הטבות ראש העיר, תומר גלאם  נפגש עם נציגים מטעם כל הסיעות ועם ראש הממשלה, בנימין נתניהו והודה לו על שהנחה את חברי סיעת הליכוד לתמוך פה אחד בהצעה. "אני מודה לו על כך וקורא לחברי כל סיעות הבית לתמוך בהצעה", הוסיף. 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "ראשית אני רוצה להביע הערכה עמוקה לתושבי אשקלון ולך, ראש העיר, תומר. עמדתם במטחים כבדים ורוחכם לא נפלה. עכשיו הגיע הזמן לעשות את מה שהבטחנו, להביא חבילת סיוע ענקית גם למיגון וגם בצד הכלכלי לשם הרווחה כי מגיע לכם והגיע הזמן. אז שאו ברכה ודעו לכם שכל עם ישראל וכל מדינת ישראל מחבקת אתכם". 

ראש העיר: "אדוני ראש הממשלה, אני רוצה להודות לך על ההערכה והתמיכה בתושבים המדהימים שלנו בעיר אשקלון. חשוב מאוד ואני שמח על כך שאתה שם על סדר היום את נושא הטיפול בפערי המיגון וגם בפן הכלכלי, לחזק את החוסן הכלכלי של התושבים באשקלון".

לבסוף,  אישרה הוועדה המסדרת את הצעת החוק לקדם הטבות מס לתושבי אשקלון. 31 ח"כים תמכו בהצעה - פה אחד. 

ראש העיר, שנאם בפני חברי הוועדה וקרא לחברים בה לתמוך בהצעה, הודה בסיום ההצבעה לכל חברי הכנסת שתמכו בהצעה החשובה והצודקת הזאת. וקידמו בעוד צעד משמעותי את המאבק שלנו למתן הטבות כלכליות לתושבי אשקלון והבטיח כי נמשיך לעקוב ולוודא שהחוק יעבור גם בהצבעה בכנסת.

מדבריו של ראש העיר, תומר גלאם, בפני חברי הוועדה המסדרת:
"הדבר הנכון לעשות זה לתמוך ב-160 אלף תושבים שמקריבים את חייהם ועומדים בחזית שעה שעה ובכל רגע נתון החיים שלהם יכולים להשתנות. יש לנו הרוגים, פצועים קשה, פצועים בינוני ואלפי נפגעי חרדה. הילדות והילדים של תושבי אשקלון לא יכולים לישון בלילה, גם לאחר המבצע. 

"צר לי שרק בגלל שירו לעבר ירושלים ותל אביב פגעו בחמאס בצורה כזו אינטסיבית ואני קורא לכל חברי הכנסת לבוא ולהצביע כי זו הזכות של התושבים וזו החובה שלכם".