שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
דלג על קישורי ניווט
תשלומים
מכרזים
טופסי פנייה לעירייה
ראש העירייה
מנכ''ל העירייה
אגפים ומחלקות
לשירות התושב
חפש
לצפייה בערוץ ה youtube של העירייה הצטרפו לעמוד העירייה בפייסבוק RSS
דבר ראש העיר

 

מינהלת מועצת נשים
מרכזים עירוניים וקהילתיים
היחידה להתנדבות

נר לזכרם

חינוך תרבות וספורט שיפור פני העיר הנדסה תיירות איכות הסביבה העיתון של אשקלון

תיירות באשקלון 

 
גן לאומי אשקלון

גן לאומיהגן הלאומי אשקלון הוא  אתר תיירותי גדול בעיקר לטיילים הבאים אליו מכל קצות הארץ.
הגן הלאומי משתרע על פני 2000 דונם, נמצא סמוך לחוף הים ובו שמורות טבע, כרי דשא ענקיים עם שולחנות לאירוח, לפיקניקים ולבילוי יומי נפלא.
בגן הלאומי פועל מתחם לינת לילה המיועד בעיקר לתרמילאים ולטיילים חובבי טבע.

בגן הלאומי אשקלון נותרו שרידיהן של בארות מים רבים, שבמימיהן השתבחה אשקלון עוד משחר ההיסטוריה. מסביב לבארות נראים היטב שרידי גדרות ומשוכות, עשויים קווים ישרים, שרידי החלקות של החקלאים שעיבדו את אדמותיהם. באחת הבארות הקרויה "באר אברהם", שוחזרה משאבת אנטיליה, שפעלה בכוח בהמות.
גן לאומי אשקלון בו שכנה בעבר אשקלון העיר הקדומה, מוקף בסוללת עפר שאורכה הכולל הוא כ-2,200 מטרים. קיר העפר הענק מתנשא לגובה של 15 מטרים ועוביו בבסיסו יותר מ-30 מטרים. החוקרים חשפו כאן שער קדום, שנבנה לפי ממצאיהם סמוך לשנת 2,000 לפני הספירה. אבני משקוף השער יצרו צורת קשת, וזהו מבנה הקשת הקדום ביותר שהתגלה מאז ומעולם!
שער הקשת איננו השיא היחיד שבו מחזיקה אשקלון. בתל חצ'רה (מקום אשקלון הפלישתית שנזכרה במקרא), גבעה קטנה השוכנת סמוך לחוף, חשפה המשלחת בית קברות מוזר, ובו יותר מ-1,500 שלדים של כלבים, שנקברו במאות 5-6 לפנה"ס. משמעות קבורת הכלבים איננה ברורה.
במרכז הפארק נמצאים שרידי מבנה עמודים מן התקופה הרומית. זו הייתה הבסיליקה של העיר - חצר מוקפת טורי עמודים, שקירותיה ורצפתה נבנו כולם משיש. אורכו של טור העמודים הגיע ל-110 מטרים. במבנה זה התנהלו החיים הציבוריים של העיר.
בשקע שמדרום לשרידי הבזיליקה נאספו שרידי כותרות ועמודים, וכן פסלים שנמצאו באשקלון, רובם מן התקופה הרומית. פסל אחד מתאר את האלה איסיס, שראשה עטור כתר, והיא מחזיקה בידה את בנה היפוקרטס, פסל אחר מתאר את אלת הניצחון ניקה, הניצבת על כדור הנשען על כתפו של אטלס. פסל אחר מתאר שוב את אלת הניצחון ניקה, כשהיא מחזיקה בידה את סמלה - ענף עץ תמר.
בתקופה הרומית מגיעה אשקלון לשיא פריחתה. שטחה המצומצם לא הספיק להכיל את האוכלוסייה, שהלכה וגדלה. מסביב לעיר הוקמו כפרים קטנים ובתי חווה. בסביבות אשקלון התגלו 35 אתרי התיישבות ביזנטיים (מאות 7-4 לספירה), שהיוו את העורף החקלאי של העיר. חומות אשקלון ששרידיהן המרשימים נותרו עד ימינו, נבנו במאה ה-12 על ידי המוסלמים הפטימיים, כמתחם מבוצר נגד הצלבנים.

טלפון: 08-6736444, 08-6739660
פקס: 08-6734231
הסבר נגישות: ישנה חנייה. לא קיימים עזרים ושירותים לנכים
השוק העירוני

בשוק מתרכזים צבעים, ריחות וטעמים של המזרח.
השוק הססגוני והתוסס של אשקלון פועל בימי שני וחמישי.
בשוק 350 דוכנים למכירת פירות וירקות,מוצרי מזון,לבוש הנעלה ועוד-אטרקציה לכל מבקר.

כיכר דלילה

אתר בילוי ואירועים שוקק ובתוכו מועדון באולינג (טל: 08-6753152),מסעדות דגים,טיילת ,ועוד.

טלפון: 08-6753152
מוזיאון החאן

מוזיאון חאן אשקלון נמצא במבנה ששימש את המסגד הגדול של העיירה מג'דל.
התצוגה, הכוללת תצלומים, מפות ותעודות מתארת את תולדות אשקלון מאז מלחמת העצמאות. כדאי לשים לב במיוחד לעותק מדויק של עגל הברונזה מן התקופה הכנענית, שהתגלה בחפירות של תל אשקלון. חדרי החאן הפכו לבתי מלאכה של אמנים, ובחצר נערכות מפעם לפעם פעילויות תרבות.
במקום מיצג אור קולי המספר בעברית ובאנגלית את סיפורה של העיר אשקלון.

טלפון: 08-6727002
מרינה

מרינההמרינה באשקלון נחנכה ב-18.7.95 במעמד ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל, והוכרזה כנמל בינלאומי לספנות ולתיירות. המרינה היא מהגדולות והיפות בישראל. המרינה מיועדת לעגינת 650 כלי שיט. מצפון ומדרום למרינה נבנו שוברי גלים והוכשרו חופי רחצה גדולים.
בהקמתה הושקעו 40 מיליון דולר.
בעורף המרינה מוקם קומפלקס תיירותי גדול בו דירות נופש, בתי מלון, מרכז למסחר ותיירות, טיילת גדולה ומשטחי גנים לשרותם ולהנאתם של התיירים והנופשים.
המרינה משמשת מנוף לפיתוח התיירות באשקלון, אתר אטרקטיבי בעל מוניטין בין לאומי, מושכת אליה מאות כלי שיט, בעלי יאכטות ונופשים, הבאים מכל נמלי הים התיכון.
המרינה באשקלון קשורה לרשת תקשורת בינלאומית בין ערי המרינות באגן הים התיכון, ה-MTD-NET.

טלפון: 08-6733780
פקס: 08-6733823
עיצוב: סטודיו ארטילריה | בנייה והטמעה: החברה לאוטומציה | תוכן: תוכן העיניינים