הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
סגור תפריט

מחזקים את העסקים המקומיים

הבהרה בנושא דחיית הארנונה לבעלי העסקים הקטנים והבינוניים:

במסגרת הסיוע של העירייה לעסקים המקומיים במשבר הקורונה, אחת היוזמות הייתה דחיית תשלום הארנונה של חודשים מרץ ואפריל לתאריך 01.05.20, למי שירצה בכך. לאחר פרסום היוזמה, פנתה העירייה בשנית לבעלי העסקים (באמצעות עמוד הפייסבוק העירוני ואתר העירייה) וביקשה ממי שמעוניין בדחיית התשלומים למלא טופס כנדרש, וזאת על מנת שלא לדחות את התשלומים בצורה רוחבית גם עבור עסקים שלא מעוניינים בכך. 

נדגיש כי ברגע שהעירייה תקבל הנחיות מהמדינה לגבי ביטול הארנונה במסגרת תוכנית הסיוע הממשלתית, בעלי העסקים יזוכו בהתאם. 

נוסיף כי מיד עם תחילת המשבר, פעלה העירייה למען העסקים המקומיים, בפרסומם בפייסבוק, באמצעות הקצאת שלטי חוצות עבור עסקים שעושים משלוחים ובהקמת קהילת העסקים במטרה לעודד אותם להירשם לקהילה ובכך ליהנות מהטבות והקלות בשיתוף המעו"ף. עיריית אשקלון והעומד בראשה נחושים לסייע ככל הניתן לבעלי העסקים בשעה קשה זו.במטרה להקל ולסייע לבעלי עסקים קטנים ובינוניים, אשר שומת הארנונה השנתית שלהם היא עד 100,000 ₪, ניתנת אפשרות לדחות את  מועד פירעון תשלומי הארנונה לחודשים מרץ ואפריל 2020 עד ליום 1.5.2020.
לדחיית התשלום יש להיכנס ללינק:קהילת העסקים של אשקלון יוצאת לדרך: דווקא עכשיו – מחזקים את בעלי העסקים

בשל המצב משיקה עיריית אשקלון, מוקדם מהמתוכנן, את קהילת העסקים של אשקלון ומזמינה בעלי עסקים להצטרף למפת קהילת העסקים העירונית באמצעותה ננגיש להם את המידע שבידינו ונסייע להם בקבלת החלטות עסקיות. למשל: בכל אזור בעיר ניתן לקבל את מספר התושבים, חלוקה לפי גילאים, מקומות חניה, תחנות אוטובוס ועוד, לידע יש ערך קריטי עבורם ומידע מסוג זה יסייע להם למקסם את היכולות העסקיות. 
כמו כן, המפה תהיה נגישה גם לציבור הרחב שיוכל לצפות במיקומים של בעלי העסקים ולדעת עליהם יותר. 

אז איך מצטרפים? 
1. עונים על הסקר בעזרתו נוכל ליצור איתכם קשר ישיר לטובת הנחות, סבסודים והטבות בשיתוף המעו"ף https://bit.ly/2wlfxok 
2. מצטרפים למפת קהילת העסקים https://bit.ly/3d7KKMp

לצפייה בסרטון ההדגמה לשירות החדש: https://bit.ly/2y0xJUL

ראש העיר, תומר גלאם: "זהו צעד ראשון בשיתוף המידע הקיים במאגרי העירייה לטובת בעלי עסקים במטרה לנסות ולסייע להם ככל הניתן, דווקא בתקופה זו. אני מזמין את כל בעלי העסקים להצטרף ליוזמה ולהקים יחד את מפת קהילת העסקים הראשונה באשקלון. אני קורא גם לתושבים להתגייס למשימה החשובה הזו, לסייע לבעלי העסקים ולהיעזר בשירותיהם".

מזכירים כי הפעילות לפרסום עסקים המציעים משלוחים ובכלל, עדיין פעילה בעמוד הפייסבוק העירוני ובהמשך כלל העסקים יועלו לאתר המידע בנושא נגיף הקורונה שנפתח ממש בימים אלו באתר עיריית אשקלון עיריית אשקלון למען העסקים המקומיים:

בשל המצב: עיריית אשקלון תקדם בעמוד הפייסבוק העירוני בעלי עסקים המפעילים שירותי משלוחים 

נוכח ההנחיות החדשות של משרד הבריאות להתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה, בדגש על פעילות תרבות, מסחר ופנאי, החליטה עיריית אשקלון, ביוזמת ראש העיר, להתגייס למאמץ למען העסקים הקטנים בעיר ולאפשר לאלה המפעילים שירותי משלוחים, לקבל פרסום בעמוד הפייסבוק העירוני, ולאפשר ליותר לקוחות פוטנציאליים לקבל מהם שירותים.
בעלי עסקים המפעילים בימים אלה שירותי משלוחים, המעוניינים לקחת חלק במיזם, מוזמנים להשאיר את פרטי בית העסק בתגובה לפוסט שיועלה בעמוד הפייסבוק של עיריית אשקלון ויכלול את כל המידע הרלוונטי על בתי העסק והשירותים המוצעים בהם. העירייה אף תקדם את הפוסט על מנת שיגיע לקהל רחב ככל הניתן - https://www.facebook.com/Ashkelon.muni/.
ראש העיר, תומר גלאם: "עיריית אשקלון נחושה לעשות כל מאמץ לסייע לבעלי עסקים בעיר בשעה קשה זו. אנו מודעים היטב למציאות הכלכלית הכמעט בלתי אפשרית מולה הם מתמודדים כיום. רק בשבוע שעבר קיבלנו החלטה לדחות את תשלומי הארנונה לעסקים, ואנו בוחנים כל העת דרכים נוספות להקל עליהם.
"אני קורא גם לתושבים להתגייס למשימה החשובה הזו, לסייע לבעלי העסקים ולהיעזר בשירותיהם. רק בזכות הערבות ההדדית בינינו, נוכל לעבור את התקופה המאתגרת הזו בשלום".


מחזקים את העסקים המקומיים