הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
סגור תפריט

דבר ראש העיר

תושבי אשקלון היקרים,

מגיפת הקורונה מולה אנו מתמודדים כיום מאלצת אותנו להתמודד בו זמנית במספר חזיתות.
החזית הראשונה והחשובה מכולן - החזית הבריאותית. המגיפה גובה אלפי קורבנות ברחבי העולם, ישנם עוד מאות אלפי חולים שנדבקו במחלה בעולם ונשאים שחלקם אף טרם אובחנו. זה מצריך אותנו למשנה זהירות. עלינו לנהוג על פי הכללים שפרסם משרד הבריאות, לשמור על עצמנו ועל היקרים לנו, שלא נידרדר חלילה למציאות מולה מתמודדות כיום מדינות באירופה שהקפידו פחות על הכללים האלו.
החזית השנייה היא החזית הכלכלית - המגיפה פוגעת כיום כמעט בכל בית בישראל - עשרות אלפי אנשים מאבדים את מקור פרנסתם, מוצאים לחופשות ללא תשלום, מפוטרים, עשרות אלפי בתי עסק נסגרים, ציבור העצמאיים מצוי גם הוא באי ודאות מוחלטת באשר לעתידו הכלכלי, וכולנו חוזים בחשש גדול בהתמוטטות הבורסות ברחבי העולם וגם אצלנו, מתוך ידיעה שגם גלי ההדף האלה יגיעו בסופו של דבר גם אלינו.
החזית השלישית - בבית - ההתמודדות עם הילדים שנשארו ללא מסגרת חינוכית. זה לא פשוט, בייחוד לא בתקופה שבה הנטל הכלכלי מעיק, הבריאות מדאיגה, ומצב הרוח הכללי בשפל.
ועם כל זה, מוטלת על כולנו החובה להאמין. להאמין שנעבור את זה יחד בשלום.
עיריית אשקלון, בראשותי, עושה בימים אלו מאמצים כבירים להקל ולו במעט על התושבים המתמודדים כיום עם השלכות המגיפה האיומה הזו. אנו בוחנים כל העת דרכים להקל עליכם, במישור הכלכלי, עם הילדים, עם ההורים, בעסקים, לתת לכם את התחושה שכולנו יחד בסיפור הזה.
זה לא יהיה קל, ואף אחד מאיתנו לא יכול להתחייב על מועד הסיום של האירוע החמור הזה, אבל לא מעט מזה תלוי בהתנהלות שלנו. ראינו מדינות בעולם שפעלו על פי הכללים וכבר רואות את האור בקצה המנהרה וראינו מדינות שלא גילו מספיק אחריות ומידי יום סופרות מאות קרבנות. אנחנו לא רוצים חלילה להיות שם.
הקפידו להישמע לכללים, שמרו על עצמכם ועל היקרים לכם. אם נדרשת עזרה, אל תהססו ליצור איתנו קשר. נכון, אנחנו לא יכולים לעשות הכל, אבל אנחנו יכולים לעשות לא מעט בשבילכם.
השליחות הציבורית שלנו נבחנת בתקופות כאלה, וחשוב לנו שתדעו שאנחנו נחושים להיאבק יחד איתכם כדי לצאת מחוזקים יותר מהתקופה הזו.
מכאן, אני רוצה לשלוח איחולי החלמה מהירה לחולים, בריאות איתנה למחלימים, הרבה סבלנות למי שמצוי כעת בתקופת הבידוד, ובשורות טובות לכל עם ישראל.
שלכם,
תומר גלאם
ראש העיר.


דבר ראש העיר