ראש העיר החליט חודש נוסף על הוזלת מחירי שכירות הדוכנים בשוק העירוני

תאריך: 07/07/2020

ראש העיר, תומר גלאם, הנחה להאריך בחודש נוסף את ההוזלה במחירי שכירות הדוכנים בשוק העירוני. 

כזכור, לפני כחודשיים, עם החזרה לפעילות של השווקים, יזם ראש העיר הטבה לסוחרי השוק, לפיה השכרת דוכן תעלה 20 שקלים לחודש (במקום 130 שקלים לדוכן), וזאת על מנת להקל עליהם בתקופה קשה זו. 


ראש העיר, תומר גלאם: ״נגיף קורונה עדיין כאן ומלבד ההתמודדות למניעת התפשטות הנגיף, ההתמודדות עם המציאות הכלכלית, קשה לא פחות. ככל שנוכל לסייע לבעלי העסקים, אנחנו נהיה שם בשבילם. ההוזלה הזאת לסוחרי השוק, היא עוד אוויר לנשימה עבורם והיא צעד אחד בשורה של פעולות שעשינו למען העסקים באשקלון בצורה נרחבת ומקיפה". 

צעד חשוב זה מצטרף לשורה של צעדים שנקטה העירייה כדי לסייע לבעלי העסקים בעיר, בהם פטור מארנונה לשלושה חודשים באופן אוטומטי לעסקים הזכאים לכך; הקמת קרן מטעם העירייה על סך 2 מיליון שקלים לקידום בעלי עסקים; חלוקת שילוט עם הנחיות משרד הבריאות כחלק מעמידה בתנאי התו הסגול בקרב עסקים; פרסום עסקים המבצעים משלוחים בשלטי חוצות ללא תשלום; שרשור עסקים המבצעים משלוחים בפייסבוק העירוני; הקמת אתר ייעודי לעסקים - מידע, הדרכה, פרסום ועוד (בבנייה); הקמת קהילת העסקים של אשקלון למתן הטבות והקלות בשיתוף מעו"ף; יצירת מפת העסקים של אשקלון באתר העירייה; עם פרוץ המשבר - דחיית תשלום הארנונה; הנגשת 'התו הסגול' לעסקים באתר העירייה כולל טופס הצהרה מקוון ועוד.

נוסיף כי ככל שלא תהיה הודעה אחרת מהעירייה, מחיר שכירות דוכן ישוב לקדמותו בחודש אוגוסט הקרוב.