אשקלון ומחוז פושקין חתמו על הסכם ערים תאומות

תאריך: 19/11/2019

​המחוז הנמצא בדרומה של סנקט-פטרבורג שברוסיה מונה כ-218 אלף תושבים; ראש העיר, תומר גלאם: "אנו פותחים דלת לשיתוף פעולה עם אחת המעצמות הגדולות"

ביום חמישי האחרון חתמו שתי הערים על הסכם ברית ערים תאומות במעמד ראש העיר, תומר גלאם, מ"מ ראש העיר, סופיה ביילין, מ"מ יו"ר הועדה לקשרי חוץ של ממשלת סנקט-פטרבורג מרקוב סרגיי ומ"מ ראש מחוז פושקין יקטרינה קובלנקו. 
במעמד המרגש, שאירע מספר שעות לתוך תוקפה של הפסקת האש, הצהירו הערים להדק קשרי ידידות ולפתח שיתופי פעולה בין מחוז פושקין בסנקט-פטרבורג והעיר אשקלון בתחומי כלכלה, תעשייה ומסחר וכן בתחומים: חינוך, תיירות, תרבות, נוער, ספורט וחינוך גופני. 
ראש העיר, תומר גלאם: "אנחנו פותחים דלת לשיתופי פעולה עם אחת המעצמות הגדולות, יש ביננו הרבה מן המשותף ואנו רואים בפושקין עיר שבהחלט יכולה לתרום לאשקלון בתחומים רבים כפי שאנו יכולים לתרום לה". 
מ"מ ראש העיר סופיה ביילין: "יש לציין כי יחסי ידידות בין העיר אשקלון למחוז פושקין בסנקט-פטרבורג נרקמו לפני שנים רבות. כריתת ברית ערים תאומות בין שתי הרשויות בהכרח תסייע לקידום פרויקטים משותפים לרווחת תושבי שני הצדדים".
מ"מ יו"ר הועדה לקשרי חוץ של ממשלת סנקט-פטרבורג, מרקוב סרגיי, בירך על חתימת ההסכם וציין כי הפדרציה הרוסית תומכת ומעודדת שיתוף פעולה בין שתי הרשויות והוא אישית מאמין כי קשר זה יהיה פורה ויעיל באופן הדדי. כמו כן הוסיף: "אנו יודעים כי רשות העיר אשקלון בראשותו של מר תומר גלאם וממלאת מקומו גב' סופיה ביילין עושים רבות למען שורדי מלחמת העולם השנייה שמתגוררים באשקלון ועל כך מוקירים לכם תודה מיוחדת. קשרי הידידות בין תושבינו יסייעו להידוק הקשרים בין ערינו ואף מדינותינו". 
יקטרינה קובלנקו, מ"מ ראש רשות מחוז פושקין הקריאה ברכות בשם ראש המחוז מר ולדימיר אומלניצקי.
איגור מרטינוב, היועץ לשגרירות רוסיה בישראל, גם  בירך את חתימת הסכם ערים תאומות ואמר כי הוא מאמין שאשקלון ומחוז פושקין יכולות לשתף פעולה בפרויקטים משמעותיים והוא מקווה שכבר בקרוב נשמע על פרויקט משותף שיצא לדרך.