​ראש העיר בוועדת בטיחות בדרכים:"נפעל ללא פשרות למיגור תופעת הטרקטורונים המתפרעים"

תאריך: 18/11/2019
האכיפה תתוגבר ותיבחן אפשרות להתקנת פסי האטה במוקדים במועדים לפורענות; כמו כן, הוענקו שני אופניים חשמליים לשיטור העירוני

בשבוע שעבר התקיימה ועדת בטיחות בדרכים במסגרתה נידונה, בין היתר, תופעת הרכיבה המסוכנת על טרקטורונים בכבישי העיר. 
המדובר על תופעה המהווה מטרד של ממש עבור תושבי העיר, בהם הולכי רגל רבים. כמו כן, על רקע המצב הביטחוני באזור הלינו תושבים רבים על הרעש שנגרם מהרכיבה הפראית ופוגע עוד יותר בנפגעי החרדה בעיר.
ראש העיר, תומר גלאם, העומד בראש הוועדה, דיבר בצורה נחרצת על חשיבות הגברת האכיפה: "הנחיתי את גורמי האכיפה והשיטור העירוני להגביר את האכיפה בנושא זה ולנהוג באפס סובלנות עד כדי מיגור התופעה המסוכנת הזאת". 
ראש העיר אמר בוועדה כי לאור זאת, הוא בוחן לבצע פסי האטה במקומות המועדים לפורענות על מנת לצמצם עד כמה שניתן את המטרד, בנוסף לאכיפה שתבוצע.
נושא נוסף שעלה בוועדה הוא הרכיבה על אופניים חשמליים. בהתאם לכך, מטה הבטיחות הציג את הקמפיין, ההסברה, הסדנאות והפעילויות העירוניות שהתקיימו בבתי הספר וברחבי העיר. במקביל, החלה אכיפה בקרב רוכבי האופניים החשמליים ועד כה חולקו 107 דו"חות, על מנת להוביל לשינוי משמעותי בהתנהגות הרוכבים. 
בתוך כך, העניק ראש העיר, באמצעות המטה העירוני, שני זוגות אופניים חשמליים לשיטור העירוני. "האופניים החשמליים הם כלי תחבורה יעיל אם יודעים להשתמש בו בצורה נכונה ובטוחה. זהו משאב נוסף שאנו מקצים לטובת האכיפה של הנושא החשוב הזה", אמר.