ראש העיר, תומר גלאם, עם חזרתו מבולטימור: "נחשפתי לקהילה חמה וציונית שמחויבת לעיר אשקלון"

תאריך: 11/11/2019

​במהלך ביקורו נפגש ראש העיר עם ראשי הקהילה היהודית, עם נערות מאשקלון המתנדבות בעיר, השתתף בוועידת אייפ"ק וחזר עם שלל תכניות לפרויקטים משותפים

משלחת בראשותו של ראש העיר, תומר גלאם, חזרה בסוף השבוע האחרון מביקור בן חמישה ימים בקהילה היהודית בבולטימור במטרה להעמיק את השותפות בפרויקטים בין שתי הערים ולהציג בפני ראש העיר את הפעילות הענפה בקהילה היהודית ובה מוסדות החינוך, בתי אבות, מרכזים קהילתיים, החווה החינוכית, אוניברסיטת טאוסון ומוקדים נוספים.
עם תחילת ביקורו נערך מפגש מרגש עם שמונה שליחים צעירים (שנת שירות) שיצאו להתנדב שנה בקהילה היהודית לפני תחילת שירותם הצבאי, מתוכם ארבע בנות מאשקלון שנפגשו עם ראש העיר בלשכתו באשקלון, בטרם יצאו לבולטימור.  
"זה מחמם את הלב לראות את הבנות שעוזבות את הבית למשך שנה למען ההתנדבות הכוללת פעילויות בגני ילדים, בתי ספר ובתי אבות. אין לי ספק שהנוכחות שלהן כאן תורמת רבות לחיזוק הקשר בין הקהילה היהודית לבין אשקלון בפרט ומדינת ישראל בכלל", אמר ראש העיר.
בנוסף למפגש המרגש עם בנות אשקלון, הגדיל לעשות ראש העיר כשהתקשר מבולטימור להורי הנערות ושיבח אותן ואת רוח ההתנדבות שלהן. 
אחת האימהות, קרן קידר הודתה לראש העיר מעל דף הפייסבוק על המחווה. "תומר יקר. ראשית, יישר כוח על הייצוג המכובד לעיר אשקלון. תודה על החום, האכפתיות והמון הערכה שהרעפת על ילדינו הנמצאים  בשליחות בבולטימור. דאגת במפתיע להרים טלפון להורים ולשבח את ילדיהם. הדבר חימם את לב כולנו. זו הייתה מחווה נהדרת ועל כך תודות. גיליתי ראש עיר שהוא בראש ובראשונה אדם - מחמם את הלב".
בנוסף, הוזמן ראש העיר לביקור אצל ראש עיריית בולטימור, ברנרד יאנג. במהלך הביקור מצאו השניים קווי דמיון רבים ביניהם, הן בערכים שמנחים אותם במשימתם, והן באתגרים העומדים בפניהם. 
יאנג אמר כי הוא שמח על המפגש עם ראש עיריית אשקלון וכינה אותו ״אדם כלבבו״ וכי יש ביניהם הרבה מהמשותף, הן באופן אישי והן באופן מקצועי. שני ראשי הערים באו מרקע דומה ושניהם רואים חשיבות רבה בהשקעה בנוער וצעירים, שהם דור העתיד. 
במהלך ביקור המשלחת, התקיים ערב חגיגי של AIPAC, השדולה האמריקאית למען ישראל ו ארגון התומך במדינת ישראל ופועל לחיזוק מעמדה בממשל האמריקאי ולחיזוק הקשרים בין המדינות. 
בין הדוברים בכנס היו, בין היתר, שגריר אזארביג'אן בארצות הברית, ד"ר ג'ונתן שזנר חוקר ראשי במכון להגנה על הדמוקרטיה וגאיט אל-עומרי, עמית בכיר במכון וושינגטון. בתום הפאנל, שוחח ראש העיר עם שני הדוברים ואף הזמין אותם לביקור באשקלון.
מטרת הביקור הייתה, כאמור, הכרות אישית של ראש העיר עם אנשי מפתח בקהילה היהודית ובשותפות, אנשי מקצוע ומתנדבים. 
לקראת סיומו של הביקור השתתפו ראש העיר וחברי המשלחת בישיבת הדירקטוריון של הפדרציה היהודית . ראש העיר היה אורח הכבוד, ובמהלך הישיבה, הוא ויו"ר השותפות דיברו על חשיבות השותפות לעיר אשקלון ונתנו סקירה על העיר אשקלון.
הביקור כלל ישיבות ופגישות רשמיות וגם מפגשים חברתיים בלתי פורמליים, כדי להמשיך ולחזק את שותפות אשקלון בולטימור ואת הקשרים האמיצים בין שתי הקהילות.
"לאשקלון יש ייצוג בקהילה היהודית בבולטימור שרק אפשר להתגאות בו", הוסיף ראש העיר, קיימתי סבב פגישות עם נציגי הקהילה במקום ובראשם נשיא הקהילה, מרק טריל. במהלך הפגישות שוחחנו על דרכים חדשות ליצירת שיתופי פעולה נוספים שיביאו לרווחת שתי הערים. נחשפתי לקהילה מקסימה, תומכת נלהבת של ישראל, חמה וציונית שמחויבת לעיר אשקלון וצמאה לפרויקטים משותפים וחיזוק הקשר בין הערים. אני רואה בחיזוק השותפות כיעד חשוב ואסטרטגי לעיר אשקלון ,סיכמנו על מספר פרוייקטים שבקרוב יצאו לדרך". 
בחודשים הבאים מתוכננות להגיע לאשקלון משלחות רבות מבולטימור, אשר יוזמנו להיפגש גם עם ראש העיר במהלך ביקורן .