השמיים ההשמיים הם הגבול: טקס השבעה לשלוחת השוחרים של 'אורט אפרידר' ם הגבול: טקס השבעה לשלוחת השוחרים של 'אורט אפרידר'

תאריך: 31/10/2019
הטקס המרגש מסמל את כניסתם של 40 השוחרים הצעירים, תלמידי כיתה י', למערך חיל האוויר
ביום ראשון האחרון התקיים בבית הספר 'אורט אפרידר' טקס השבעת 40 השוחרים החדשים לשנת תש"פ. הטקס, שהפך זה מכבר למסורת התעלה על קודמיו וריגש עד דמעות את כלל המשתתפים בו.
מנהל האזור מטעם רשת אורט, מאהר נאסר אלדין, ומפקד גף פלדה כחולה, רב סרן אבי הרוש,  כיבדו את האירוע בנוכחותם וברכו את שלוחת חיל האוויר בבית הספר ואת ארבעים השוחרות והשוחרים החדשים. 
רחבת בית הספר לבשה כחול ולבן והתמלאה מפה לפה בהורים, מורים, בוגרי השלוחה ואורחים נוספים. לאחר כניסה מוקפדת של הדגלנים ושירת המקהלה עלו השוחרים בצעידה מסודרת אל בימת ההשבעה. 
ראש העיר, תומר גלאם, התייחס לאירוע המשמעותי ובירך את השוחרים החדשים: "אני מלא הערכה כלפי אותם תלמידים שבוחרים לקחת חלק במסלול השוחרים ולתרום לשירות משמעותי בצה"ל. אני מאחל להם הצלחה רבה ובטוח כי הם יסבו לנו גאווה רבה". 

מנהלת בית הספר, דבורה בוסקילה, ברכה את המחזור החדש של השוחרים המצטרף אל מערך רחב של מסלול זה החל מכיתה ט' ועד כיתה יד'. בדבריה ציינה את הזכייה המפוארת של שלוחת בית הספר כשלוחה המצטיינת בארץ והרעיפה שבחים על צוות השוחרות ובראשם מפקד השלוחה רס"ל  דולב גבריאל המצעיד את השלוחה במעלה הדרך. 

בסיום הטקס, נשבעו השוחרות והשוחרים בשבועת נאמנות מרקיעת שחקים והשליכו כמיטב המסורת את כומתותיהם אל על. בלונים וזיקוקים מרהיבים הצטרפו גם הם אל על והעניקו לטקס מרשים זה סיומת מרהיבה.