אשקלון חגגה את חג הסוכות ושמחת התורה

תאריך: 29/10/2019
אלפי תושבים השתתפו באירועים בעיר שכללו הצגות תיאטרון משובחות והקפות שניות בכל רחבי העיר
סוכות שמח באשקלון: משפחות רבות נהנו מפסטיבל הקרון שנערך לראשונה באשקלון והציע עשרות הצגות משובחות של תיאטרון הקרון בעלות של 10 שקלים בלבד.
כבר בשעות הבוקר של ימי שלישי ורביעי בחול המועד, פתחו המרכזים הקהילתיים ברחבי העיר את שעריהם וערכו בנוסף להצגות הילדים הפנינג חגיגי ומהנה שכלל, בין היתר, דוכני יצירה והפעלה. 
באירוע נוסף לכל המשפחה, נהנו התושבים מלהיות ארכיאולוגים ליום אחד. בפעילות זו שאורגנה על ידי עיריית אשקלון ובשיתוף רשות העתיקות במרחב דרום, מאות מבקרים פקדו את חצר הסרקופגים במרכז אפרידר.
המשפחות יצאו לסיור במקום וקיבלו הסבר ע"י ארכיאולוגים על הממצאים ההיסטוריים שנמצאו לפני שנים בחפירות ארכיאולוגיות ומונחים בחצר באשקלון. 
הילדים יחד עם הוריהם נהנו ממספר רב של סדנאות ומהדרכות מקצועיות בניהן הטבעת מטבעות אשקלון, שטיפת חרסים, צביעת כדים, הכנת קישוטים לסוכה, הדבקת פסיפס ועוד. 
ראש העיר, תומר גלאם השתתף אף הוא בפעילויות השונות, בירך את המשתתפים ואיחל להם חג שמח.
הממונה על רשות העתיקות, ניר פארן, הביע את שביעות רצונו על הארגון והפקת האירוע שבוצע ע"י מחלקת פרוייקטים ואירועים עירוניים ובשיתוף המח' לאיכות הסביבה ומח' הנוער בעיריית אשקלון.
בנוסף, אלפי תושבים מכל רחבי העיר, קטנים וגדולים כאחד, השתתפו בחגיגות שמחת התורה שנערכו בעיר, מרביתן על ידי העירייה ובשיתוף המרכזים הקהילתיים ובתי הכנסת בשכונות השונות. 
"העיר אשקלון שמחה אמש את שמחת התורה שהורגשה בכל פינה בעיר בקרב אלפי תושבים. שתמיד נזכה לראות שמחה כזאת בעירנו", אמר ראש העיר במהלך החגיגות.