מהפכת האירועים נמשכת: פסטיבל הקרון באשקלון בחול המועד סוכות

תאריך: 03/10/2019

20 הצגות עטורות פרסים מבית היוצר של תיאטרון 'הקרון' בירושלים ו-20 מיצגים מרהיבים במרכזים הקהילתיים בעיר וגם: בואו להיות ארכיאולוגים ליום אחד
לאחר ההצלחה האדירה של פסטיבל אשקלון הבינלאומי לפיסול בחול שהצליח למשוך מאות אלפי אנשים מהעיר ומחוצה לה, נמשכת המהפכה באירועים, הפעם בחול המועד סוכות שמשנה את פניו ומציע חוויית תרבות ייחודית, מהנה ומרתקת לכל המשפחה. 
ראש העיר, תומר גלאם: "מהפכת האירועים נמשכת גם בחול המועד סוכות. כפי שתראו, המדיניות החדשה שלנו כוללת יותר תוכן, יותר איכות ויותר אירועים קונספטואליים שימצבו את העיר אשקלון כשחקנית מרכזית בתחום התרבות בישראל. אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה ושיהיה לכולנו חג סוכות שמח והנאה מרובה". 
פסטיבל הקרון באשקלון: 
15-16.10.19 בין השעות 09:30-19:00 במרכזים הקהילתיים בעיר 
לראשונה יפתחו המרכזים הקהילתיים בעיר את שעריהם במהלך חול המועד סוכות למשך יומיים במהלכם יציעו 20 הצגות משובחות ואיכותיות מבית היוצר של תיאטרון הקרון בירושלים. בין ההצגות שיועלו: רכבת המתנות של סבא וסבתא; סיפורים לצלילי הקשת; למה בכה הדג?; יואל אמר ועוד רבות וטובות. 
במקביל, יוצבו במרכזים, שילבשו חג, 20 מיצגים מרהיבים לצד הפנינג יצירה ודוכני הפעלה. עלות כל הצגה - 10 שקלים בלבד. מועדי ומיקומי ההצגות מפורטים בלוח האירועים באתר העירייה. 
לתשומת לבכם, פירוט ההצגות מופיע בהמשך ההודעה. 
ארכיאולוגים ליום אחד:
15.10.19 בין השעות 09:00-13:00 בחצר הסרקופגים במרכז אפרידר, רח' הנשיא 1.
אירוע נוסף לכל המשפחה, מזמין את כל בני המשפחה להיות ארכיאולוגים ליום אחד. בפעילות זו תוכלו להכין את מטבעות אשקלון, יצירת פסיפס וחמסות, לצפות בתצוגה ארכיאולוגית, שטיפה וחקר של חרסים, צביעת כדים, הדרכה והסברה. האירוע בשיתוף עיריית אשקלון ורשות העתיקות מרחב דרום. הכניסה חופשית. 

לשימושכם, פירוט ההצגות בפסטיבל הקרון: 
רכבת המתנות של סבא וסבתא
מי לא אוהב לקבל מתנות? סבתא נחמק'ה וסבא אלברט אוהבים לתת מתנות. יש להם נכדים ברחבי הארץ והם נהנים לבקרם להפתיע אותם במתנות. לכל אחד מהנכדים הם הכינו מתנה מיוחדת עם שיר והפתעה. וכך, עם המתנות הארוזות בקופסאות צבעוניות ומסקרנות, הם מגיעים לתחנת הרכבת כדי לצאת למסע בין הנכדים המפוזרים בארץ.מה מסתתר בתוך הקופסאות? איך הכניס סבא אלברט צליל לתוך קופסא? איך מצליחה סבתא נחמק'ה להדהיר מרכבת שבלולים?
סבא אלברט, בשיתוף קהל הילדים, משכנע את סבתא נחמק'ה לפתוח את המתנות  ולהראות להם מה מסתתר בתוכן, כך נגלים מראות מרהיבים, הפתעות ושירים. האם יגיעו המתנות ליעדן? והרכבת! מתי היא כבר תגיע?כל זאת ועוד נגלה ביחד עם סבא אלברט במהלך ההצגה. תיאטרון חפצים פיוטי מלווה במוסיקה מקורית ושירה חיה.
למה בכה הדג? - ההצגה הבינתחומית הטובה ביותר - פרס הבמה להצגות ילדים 2017.
עפ"י סיפורי עודד בורלא. בואו לספרייה מיוחדת במינה מלאה בספרי פופ-אפ צבעוניים, חלקם קטנטנים וחלקם ענקיים, המסתירים בתוכם סודות והפתעות. שתי שחקניות וחמישה סיפורים בעולם תלת מימדי צבעוני ומפתיע. הילדים מוזמנים להציץ לסיפוריו של בורלא על חיות מוזרות שעשויות כולן נייר. מה קרה לג'ירפה כשהעורב מציע לקשור את צווארה? מי אהב את העקרב? ולמה בכלל בכה הדג? בסוף ההצגה, כל החברים חוזרים אל הספרים, אם גם אתם תנסו לפתוח ספר בעצמכם... מי יודע מה יקרה?
יואל אמר - ההצגה זכתה ב-4 פרסים בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2014: פרס ההצגה הטובה ביותר, המחזה, הבימוי והמוסיקה
הצגה מוסיקאלית בהשראת ספרו של יואל הופמן "בפברואר כדאי לקנות פילים". ההצגה "יואל אמר" עוסקת בכוחו של דמיון להציל מבדידות ולחבר בין אנשים. רונית מחכה ליואל - החבר (הדמיוני) שלה. ומה רבה האכזבה כשהוא מבושש לבוא. אבל... במקומו מגיע חבר אחר, אמיתי לגמרי, ובידיו כלי נגינה! ביחד הם שרים ומנגנים בכלי נגינה רבים. טובה, חצוצרה, חליל צד גיטרות יוקלייליי וגם בכלי נגינה זעירים. דרך המוסיקה ומשחקי הדמיון הם חולקים רגעי פחד ואומץ, בדידות ושותפות, ריבים, פיוסים, געגועים ולבסוף... שמחה גדולה בחברות.
אגדת בור המים
מה יעשו החיות כשבור המים שלהן מתייבש?  סיפור אפריקני מלא קצב והומור על בצורת ועל נתינה, מסופר עם בובות עשויות מבקבוקי פלסטיק.
טיול לילי - פסטיבל תיאטרון הבובות גולדן ספאקל (Golden Spakle) בסרביה- פרס השחקנית הטובה ביותר, גוני פז
כמו הרבה ילדים 'קטנה' פוחדת מהחושך, היא מתקשה להירדם ודורשת: "אבא, תישאר איתי עד הבוקר, טוב?"  כשהיא סוף סוף נרדמת, אבא יוצא, ולחדר מגיע אורח מפתיע, אתו היא יוצאת להרפתקה – ביַם וביער, מעל פני האדמה ומתחתיה...במהלך הטיול, על במה פלאית, מתיידדת 'קטנה' עם החושך וכבר לא פוחדת ממנו בכלל. הצגת ילדים משעשעת, על חלומות, פחדים וחיות אחרות.

סיפורים לצלילי הקשת
שחקנית-מספרת סיפורים בשיתוף שני נגן, מפליגים עם הקהל דרך סיפורים ומנגינות למסע קסום ומלא דמיון.המסע מתחיל בהיכרות עם כלי מוסיקה מיוחדים מרחבי תבל, לכל כלי - הסיפור שלו, השם שלו וכמובן, הצלילים המיוחדים לו. במופע מוצגים סיפורי-עם סוחפים ומרגשים מלאי חכמת חיים והומור, המלווים בכלי נגינה ומוסיקה ייחודיים ממקומות שונים בעולם, המעצימים את חווית הסיפור. מופע מיוחד המשלב בתוכו מגוון אמנויות במה – מוסיקה, סיפור ותיאטרון.
האוסף הכי הכי - ההצגה זכתה בפרס "חביבת הקהל" ובפרס "הרעיון" במסגרת פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2007
יהונתן מזמין את המבקרים להתרשם מהאוספים הפרטיים שלו, חפצים פשוטים ובלתי נדירים - אוסף עלים, אוסף עננים, אוסף מים ואדמה... הוא יוצר עושר של התרחשויות בימתיות העוקבות אחר מחזור העונות והחיים. הילדים והוריהם עוזרים לאוסף העננים להמריא שוב עם הרוח, עוזרים למים הזורמים להמשיך בדרכם כשהם משיטים בהם סירות קטנות (באמת!!), ממתינים לנשירת עלה בסתיו, ועוד. הקהל הוא שותף פעיל וביחד הם בוראים עולמות רגישים של קסם ושעשוע, של חוויות ראשוניות ואוספי-ילדות. החוויה מזמינה את קהל הילדים וההורים ומשלבת צפייה והתנסות.  
בת המלכה והירח
עיבוד לספרו של ג'יימס ת'רבר "המון ירחים". סיפור על נסיכה קטנה, בתה של מלכה עסוקה מאוד, הנופלת יום אחד למשכב. כדי שתחלים (אומר הרופא המלכותי) יש להקשיב לה. הנסיכה מבקשת את הירח. מי יקשיב ויביא את הירח בו רוצה בת המלכה? המופע כולו עשוי נייר ומוצג מתוך ספר גדול ממדים. דפי הספר מהווים את מקומות ההתרחשות והתלבושות של הדמויות. השחקנית הופכת לדמויות שונות תוך כדי דפדוף בספר הגדול. עיבוד המדגיש את הצורך בשיחה והקשבה כמפתח להבנה ופתרון.
הסנדוויץ' הרעב ואיך ממציאים סיפורים
אם סנדויץ׳ יכול להיות רעב אז גם מפלצת יכולה להתאהב, ואם האיש גר בבית, אז איפה הבית גר? ג'רמי מנסה לכתוב סיפורים, כל מיני סיפורים ושי לפעמים עוזרת, לפעמים מבלבלת ולפעמים מפריעה. אבל רק ביחד הם יצליחו במשימה - לספר סיפור על איך מספרים סיפור! וגם לחיות באושר ועושר עד עצם היום הזה... תיאטרון בובות, ליצנות וחפצים, המזכיר לנו שאפשר ליצור משהו מכל דבר, ושכל המצאה תחילתה במשחק
מעיל הפלאים - פרס ההצגה הטובה ביותר, פסטיבל - Gulliver Festival, galat, רומניה 2019
יום הולדתו מקבל החייט הקטן פתק מסתורי "נא לתפור מעיל עד חצות. המידות אינן משנות, העיקר שיתאים בדיוק..."בדיוק בחצות החייט משלים את המשימה, אבל אז... לאן ממהרת מכונת התפירה? למה המספריים לובשות חצאית? למה הופך האצבעון? למי באמת נועד המעיל הפלאי?  בואו הצטרפו למסע קסום ומרגש של החייט בעקבות מעיל הפלאים. תיאטרון חפצים עשיר ויצירתי, המשלב מעט טקסט, משחק ומוסיקה מקורית.


לאט כמו פיל 
לפילוני פיל נמאס להיות בצבע אפור, הוא רוצה להיות כחול, אדום, סגול ואפילו שחור! הציפור במקרה הופיעה בסביבה ושניהם יצאו יחד למסע. מסע המשלב צבעים, צורות ותנועה.
תהיה בריא מוריס מגי 
עיבוד לסיפור מאת פיליפ ס. סטיד ואיורים מאת ארין א. סטיד. מוריס הוא איש קטן שמתגורר בארגז כלים בבית-מלאכה. כל בוקר הוא נוסע לעבודה בגן-החיות ופוגש את חבריו הטובים: הפיל הגמיש, הצב הזריז, הקרנף המצונן, הפינגווין שמדבר פינגווינית והינשוף שפוחד מהחושך. כמו תמיד כשמוריס מגיע, גן-החיות מתעורר לחיים: מוריס בודק, מחבק, משחק וצוחק, מעודד ומודד, מקלח ומקנח (את האף) וגם שר שיר ערש על ענף. אבל יום אחד, מוריס לא הגיע לעבודה. החיות המודאגות החליטו לעשות מעשה... סיפור על חברות לא שגרתית בעולם קטנטן מלא קסם. בתום ההצגה יחולק משהו קטן ומתוק לילדים
הנהג שהפך לתזמורת 
אברהמוס הנהגוס הוא קצת ליצן. הוא מגיע לפני הלהקה ומסדר את כלי הנגינה. הוא מאוד אוהב את עבודתו. אבל היום... הכלים, הקהל ואברהמוס מחכים לנגנים, והם לא מגיעים! האם יצליח אברהמוס להציל את המצב? האם הילדים יעזרו לו להפוך ל- תזמורת של איש אחד?... אכן הנס קורה... עם תוף גדול על הגב(ותוף קטן על הרגל..) עם גיטרה, מפוחית, חלילית ומשרוקית, אברהמוס הנהג מנגן, שר, רוקד ומפעיל את הילדים בשירה ובתנועה ומראה להם שאין גבול לרצון ולדמיון. 
על שלוש פנדות וזהבה אחת 
עיבוד מפתיע וססגוני לאגדה הקלאסית "זהבה ושלושת הדובים". לילה אחד מיקי מבינה שהיא גדלה: השן מתנדנדת, החולצה לוחצת... בקרוב כבר לא תוכל לשחק עם חברתה הבובה זהבה. יחד הן בורחות ליער קסום ומסתורי: כיצד עץ התפוחים מדבר? ממה צוחקות הפטריות? מהו סוד הדייסה של אימא-דובה? ואיך קטן יכול להיות תמיד גדול וגדול תמיד קטן? חמש בובות, ארבעה שירים, שלוש פנדות, זהבה אדמונית אחת, וילדה אמיצה במסע מרגש ומצחיק אל היער ובחזרה.
ציפור הגשם אגדת נייר - פרס הרעיון הטוב ביותר בפסטיבל הבינלאומי ה13 לתיאטרון בובות, סרייבו 2012
הצגה קסומה אודות ילד אמיץ המאמין בציפור המביאה את הגשם בשירתה, אך נעלמת בשעה שהאנשים מפסיקים להאמין בכוחה. הוא נאבק באנשים ההורסים את הטבע ויוצא לחפש את הציפור מתוך אמונה שלכל סיפור יכול להיות סוף טוב...  בשפה תיאטרונית ייחודית, המשלבת את אמנות האוריגאמי (קיפול הנייר היפני) עם אמנות הסיפור, מפיחה השחקנית חיים בחומרי הנייר. הגיבורים המקופלים לוקחים חלק בעלילה דרמטית רבת תהפו