באשקלון מתחשבים בילדים עם אלרגיות מסכנות חיים למזון

תאריך: 25/09/2019

בגן המשחקים הבוסתן הוצבו שלטים המבקשים מההורים שלא להכניס למקום דברי מאכל; ראש העיר, תומר גלאם: "אני קורא להורים ולילדים לעשות כן לא רק בגני המשחקים אלא גם בבתי הספר, בגני הילדים, בשטחים הציבוריים ובפעילות פנאי משותפת"

לראשונה באשקלון, בגן המשחקים ברחוב 'הבוסתן' בשכונת 'ברנע', הוצבו שלטים הקוראים לתושבים להתחשב בילדים עם אלרגיות מסכנות חיים למזון ולא להכניס לשטח הגן דברי מאכל. 
מדובר במהלך ראשון שנועד להעלות את המודעות לנושא בקרב הציבור ולעודד תושבים להתחשב באותם ילדים שעלולים להגיע למצב רפואי קיצוני על ידי חשיפה לאותם אלרגניים, לעיתים אפילו בהרחה. עוד נציין כי השאיפה היא להרחיב את המהלך לגנים נוספים ברחבי העיר. 
בתוך כך, הצוותים החינוכיים עוברים בימים אלו הדרכות והכשרות למתן מענה מיידי במקרה של חשיפה לאלרגן. 
ראש העיר, תומר גלאם: "מהיום, יש לילדים עם אלרגיות מסכנות חיים למזון את גן המשחקים 'בוסתן' בשכונת 'ברנע' לשחק בו וליהנות ממנו לאחר שהצבנו במקום שלטים שקוראים לתושבים להתחשב בהם ובילדים נוספים שסובלים מאלרגיות מסכנות חיים. אני קורא להורים ולילדים לעשות כן לא רק בגני המשחקים אלא גם בבתי הספר, בגני הילדים, בשטחים הציבוריים ובפעילות פנאי משותפת. זה המעט שנוכל לעשות למענם ותחילתו של מהלך רחב להכרה בצרכים שלהם. שרק יהיו בריאים".
שני חיימי, אמא של נויה והראל שסובלים מאלרגיות מסכנות חיים: "בשמי, בשם כל ההורים לילדים עם אלרגיה מסכנת חיים ובשם הילדים עצמם אנו מודים לראש העיר ולכל העוסקים במלאכה בעירייה על הנחלת נושא חשוב זה. באשקלון ילדים רבים נוספים עם אלרגיה מסכנת חיים בגנים ובבתי הספר בואו ניתרם להעלות מודעות, לעזור להם לחיות בבריאות טובה. כך יוצרים קהילה חברתית מכילה וטובה".