התייעלות אנרגטית באשקלון -​משרד הכלכלה אישר מענק של כ-1.7 מיליון שקלים עבור התייעלות אנרגטית עירונית

תאריך: 23/09/2019
ההתייעלות תוביל להפחתת זיהומים וסיכונים לאוכלוסייה; ראש העיר, תומר גלאם: "מברך את משרד הכלכלה על המענק והיוזמה להוביל שינוי תפיסתי וסביבתי"
הרשות להשקעות במשרד הכלכלה תיתן מענק לעיריית אשקלון במסגרת מסלול סיוע לפרויקטים המקדמים התייעלות אנרגטית, בין היתר באמצעות החלפת תאורת רחוב לחסכונית יותר, החלפת מערכות מיזוג, שיפור תאורה במוסדות חינוך, תרבות וכו' ועוד.
המסלול יצא לדרך לפני כשנתיים בשיתוף פעולה של משרד האנרגיה, משרד הכלכלה והתעשייה, המשרד להגנת הסביבה ומשרד האוצר, למספר רשויות למשך ארבע שנים. עיריית אשקלון הינה בין הרשויות שזכו במענק השנה.
עיריית אשקלון, כאמור, תקבל מענק על סך 1,704,739 ₪ עבור התייעלות אנרגטית, זאת כחלק מהמסלול הרחב המתפרש על פני 4 שנים. תוכניות אלה יובילו להפחתת זיהומים וסיכונים לאוכלוסייה. 
שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "התוכנית להתייעלות אנרגטית היא בשורה לרשויות המקומיות ולאיכות הסביבה בה אנו חיים. לצד החשיבות הסביבתית, יש לחיסכון בחשמל גם יתרון כלכלי - את הכסף שנחסך בחשבון החשמל של העירייה, ניתן לתעל לטובת תוכניות נוספות, לרווחת תושבי העיר".
ראש העיר, תומר גלאם: "אני מברך את משרד הכלכלה על המענק והיוזמה להוביל שינוי תפיסתי וסביבתי. מעבר לנראות ולתרומה המשמעותית לאיכות הסביבה בעיר, אנחנו נתעל את הכספים שייחסכו כתוצאה מצריכת החשמל הנמוכה של התאורה החדשה לפרויקטים לרווחת התושבים". 
כידוע, בימים אלה מבצעת העירייה עבודות רחבות היקף הכוללות את החלפת מרבית גופי התאורה המאירים את כבישי העיר לגופי תאורה בטכנולוגיית לד חדשנית, תוך שמירה על כללי איכות הסביבה וכן החלפת מזגנים חסכוניים ובעלי יעילות אנרגטית גבוהה במוסדות חינוך בעיר. הפרויקט מתבצע בשיתוף חברת החשמל על בסיס עקרונות שקבע המשרד להגנת הסביבה.