בשורה לתעשייה באשקלון! 100 דונם נוספים בפטור ממכרז באזור התעשייה הדרומי

תאריך: 11/09/2019

משרד הכלכלה יפרסם קול קורא להקמת 6 מפעלים חדשים; בין המתמודדים העיקריים שצפויים להגיש בקשה, נמצאת ענקית מוצרי הצריכה 'אלקטרה', שצפויה להוסיף לעיר כ-250 משרות חדשות, מתוכן 50 מהנדסים

שיתוף הפעולה בין עיריית אשקלון ומשרד הכלכלה שוב נושא פרי לטובת תושבי אשקלון: לאחר עבודה משותפת, סיכמו משרד הכלכלה והתעשייה ומנהל מקרקעי ישראל על פרסום 100 דונם נוספים בפטור ממכרז באזור התעשייה הדרומי בעיר. השטח כולל 8 מגרשים וצפוי להכיל כ-6 מפעלים חדשים בעיר, ומשרד הכלכלה יפרסם קול קורא עבורם.
בין המפעלים שצפויים להגיש בקשה לקבלת קרקע בפטור ממכרז, נמצאת ענקית מוצרי הצריכה 'אלקטרה'. באם חברת אלקטרה תקבל את הקרקע, מדובר במפעל ענק שיביא לאזור למעלה מ-250 מקומות עבודה חדשים, כאשר 50 מתוכם משרות איכותיות עבור מהנדסים.
ראש העיר, תומר גלאם: "לאחר עבודה מאומצת אני שמח לבשר כי חברת הענק 'אלקטרה' צפויה להעתיק את פעילותה לעיר במסגרת שיווק 100 דונם של קרקע בפטור ממכרז באזור התעשייה הדרומי בעיר. הצטרפותה למשפחת תעשייני אשקלון תציע לתושבים 250 מקומות עבודה חדשים, 50 מהם עבור מהנדסים. וזה לא הכל, חברת 'אלקטרה' היא רק אחת מתוך שישה מפעלים שיוקמו במסגרת השיווק החדש. אני רוצה להודות לידידי, שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, שמסייע בידי להגשים את החזון הכלכלי והתעסוקתי שלי למען העיר אשקלון ותושביה". 
 שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "שיווק מגרשים לתעשייה בפטור ממכרז בעיר אשקלון, היא בשורה של ממש לעיר ולתושבי האזור. פתיחת מפעלים וחברות לצד קידום התעשייה והתעסוקה בכל רחבי המדינה, ובפריפריה הדרומית בפרט, הינה משימה הנמצאת בראש סדר העדיפויות של משרד הכלכלה והתעשייה. המשרד פועל ליצירת תעסוקה איכותית ולהעלאת הפריון, בייצור משרות באיכות גבוהה, וקידום התעשייה והכלכלה"
נתוני מינהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה מצביעים על המשך גידול בקצב שיווק המגרשים, אשר מעיד על תנופה בפיתוח התעשייה בישראל: הקמת מפעלים חדשים, הרחבה של מפעלים קיימים, מעבר של מפעלים ממרכז הארץ לאזור פיתוח א' (בו הם זכאים להטבות על פי החוק לעידוד השקעות הון) ומעבר של מפעלים ממבנים שכורים למבני קבע באזורי תעשייה.