ראש העיר בהשקת המאיץ הטכנולוגי: "בשורת הסטארט-אפ הבאה תצא מאשקלון"

תאריך: 11/06/2019

בין המיזמים עליהם עובדים 15 היזמים בעיר: מוצר רפואי שמאבחן סרטן עור בשלבים המוקדמים, מערכת מודלורית המאפשרת הזזת קירות ורצפות ועוד

ביום רביעי אחרון התקיים במתחם WHIZZ בעיר טקס הפתיחה החגיגי של האקסלרטור (מאיץ יזמות) הטכנולוגי הראשון בעיר. האקסלרטור החדשני הוא פרי יוזמה של משרד הכלכלה והסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות 'מעוף טק', עיריית אשקלון ומרכז הצעירים ובהפעלת 'פרזנטנס', ארגון ללא מטרות רווח. 
המשתתפים באירוע, בהם ראש העיר, תומר גלאם, מ"מ ראש העיר, סופה ביילין, המשנה לראש העיר, איתי סהר, מנהל האשכול במשרד הכלכלה, אפי מחלב,  מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, רן קיוויתי, מנהל מרכז צעירים, ניסים בן דוד וכן אריאלה רוזן מנכ"לית משותפת של פרזנטנס, פגשו את חמישה עשר היזמים והיזמיות הנרגשים ושמעו הרצאת השראה מפי אריאל ספרונוב, מייסד Widiz ובוגר האקסלרטור של פרזנטנס באופקים. 
בדברים שנשא ראש העיר אמר: "זהו עוד צעד קדימה לעבר הגשמת החזון להפיכת אשקלון לעיר אטרקטיבית בכל התחומים, אחד מהם - תחום החדשנות. יש לנו תלמידים פורצי דרך, יצירתיים ומקוריים, יש לנו בני נוער שמובילים בסייבר שנה אחר שנה ועכשיו יש לנו גם אתכם, יזמים טכנולוגיים, שרק מחפשים את ההמצאה הבאה, ואנחנו כאן כדי לתת לכם את כל הכלים והמשאבים כדי שזה יקרה. כדי לפתח את המכשיר הבא שיציל חיים, את ההמצאה החדשנית הבאה, את תוכנת המחשב הבאה וכדי להוציא את בשורת הסטארט-אפ הבאה מאשקלון. שיהיה לכם המון הצלחה, אנחנו כאן בשבילכם".
האירוע היה יריית פתיחה למסלול אקסלטור טכנולוגי, שהינו תוכנית בת חצי שנה של מפגשים שבועיים, במהלכם היזמים מקבלים כלים מקצועיים חדשניים רבים ומגוונים, זוכים לחיבור למנטורים מובילים בתחומם, שומעים הרצאות מקצועיות ועובדים על הקמת הסטארט-אפים שלהם. האקסלרטור כאמור מופעל על ידי  פרזנטנס, המתמחה בקידום יזמות ומפעילה מגוון תוכניות בכל רחבי הארץ. סיום האקסלרטור יצויין באירוע Demo Day בחודש ספטמבר בו יציגו היזמים את המיזמים שלהם בפני משקיעים פוטנציאלים, נציגי משרד הכלכלה והעירייה, הקהילה העירונית, מומחים וחברים.

לאחר מיון קפדני נבחרו למחזור הראשון, המנוהל על ידי יפעת ליבוביץ וערן בן יהודה, התקבלו כאמור חמישה עשר יזמים ויזמיות אשר עובדים על שנים עשר מיזמים במגוון תחומים. בין הסטארטאפים ניתן לראות מוצר רפואי שמאבחן סרטן עור בשלבים המוקדמים, מערכת מודלורית המאפשרת הזזת קירות ורצפות, מערכת חדשנית לייעול פעילות התחבורה הציבורית, אפליקציה שתחבר בין יהודים ברחבי העולם באמצעות ארוחות משותפות ועוד.