שכונת 'גבעת ציון': נחנך גן על שם אברהם דאבוש ז"ל

גן אברהם דאבוש
תאריך: 06/02/2018
דאבוש היה ממובילי ומדריכי קהילת לוב שהגיעה לעיר בשנות ה-50. בתו של אברהם, נורית דאבוש: "ההנצחה של אבי ז"ל על ידי עיריית אשקלון ראויה להערכה"
ביום חמישי האחרון נערך טקס חנוכת גן על שם אברהם דאבוש ז"ל - מוביל ומדריך של קהילת יוצאי לוב בשנות ה-50 באשקלון. הגן, ממוקם בשכונת 'גבעת ציון', בה התגורר דאבוש משך כל חייו. 
בטקס נכחו ראש העיר בפועל, תומר גלאם, סגן ראש העיר הממונה על הרווחה ויו"ר ועדת שמות, רמי סופר, סגן שר האוצר, איציק כהן, חבר המועצה, מישל בוסקילה, מכובדים נוספים ובני משפחתו של דאבוש ז"ל. 
אברהם דאבוש ז"ל היה אחד מראשוני העולים מלוב שהגיעו לאשקלון והתמקמו בשכונת גבעת ציון. במשך חייו, היה פעיל בארגון יהדות לוב הארצית, סייע ותרם רבות לעלייתם של יהודי לוב, פרס ומרוקו לישראל וליווה אותם כשהגיעו לאשקלון. עבור רבים מהם שימש עד יומו האחרון כאב רוחני. 
בנוסף, ייסד דאבוש את בית הכנסת 'שערי שמיים', שם גם שימש כגבאי במשך כ-50 שנה. עם השנים הפך את בית הכנסת למקום חברתי לעולים ממדינות המזרח שאוכלסו בשכונה ודאג להעניק להם הדרכה ועידוד. דאבוש עבד במפעלי יובל גד ולבידי אשקלון, שם שימש כיו"ר ועד העובדים, שהיו בעיקרם עולים, עזר להם ודאג שיקבלו את מלוא זכויותיהם גם כשיצאו לפנסיה. 
דאבוש שימש כיו"ר ועד העובדים בבתי הספר רמב"ם ורוגוזין. אהב את הארץ אהבת אמת, היה ציוני במלוא מובן המילה ודאג להעביר זאת לילדיו על מנת שיתרמו גם הם למדינה.
בתו של אברהם, נורית דאבוש, מרצה ויועצת לתקשורת ומי שהייתה יו"ר הרשות השנייה: "ההנצחה של אבי ז"ל על ידי עיריית אשקלון ראויה להערכה. הנצחתם אדם שהיה מאבני היסוד של העיר אשקלון, איש ציבור צנוע וישר, שפעל בשקט לטובת הקהילה הלובית ובכלל. איש שלימד אותנו לכבד כל אדם באשר הוא ולשפוט כל אדם לכף זכות. חינך משפחה לתפארת הממשיכה את דרכו בעשייה הציבורית הברוכה, בשקט, צנעה ויושר, ומשמשת בתפקידי מפתח חשובים בביטחון, ברפואה, בחינוך, במשפטים ועוד".