בעקבות פניות של בעלי עסקים: הסדרת חנייה בבית ד.ס.ו.ר באזור התעשייה הצפוני

חנייה
תאריך: 06/02/2018

המהלך יסייע לעודד תחלופה גבוהה יותר של כלי רכב, עבור לקוחות המבקשים להגיע למקום לפרקי זמן קצרים


החל מיום ראשון, 18.02.18 יסומנו החניות ברחבת בית ד.ס.ו.ר באזור התעשייה הצפוני בעיר בכחול לבן. לרשות הנהגים עומדת חנייה ללא תשלום בחניונים הסמוכים למתחם זה.

ההחלטה על כך התקבלה על רקע פניות של בעלי עסקים במקום לראש העיר בפועל, תומר גלאם, בשל העובדה כי סוחרי מכוניות רבים משתמשים בחניות אלו לצרכיהם ובכך מונעים מלקוחות להגיע לבתי העסק שלהם. 

גם באזורים אלו, השעה הראשונה של החנייה תהיה ללא תשלום. החל מהשעה השנייה התעריף יעמוד על 1.20 ₪ לכל שעה נוספת. שעות החנייה בתשלום הינן בימים א'-ה' בין השעות 07:00-19:00 ובימי ו' וערבי חג בין השעות 07:00-13:00.

התשלום עבור החנייה יתבצע במספר אופנים: באמצעות עמדות התשלום שיוצבו בחניונים השונים בהן ניתן יהיה לשלם במזומן ובאמצעות אפליקציות החנייה הנפוצות 'פנגו', 'סלופארק' ו'איזיפארק'. התשלום באמצעים השונים יהיה זהה מבחינת שעות ותעריפים.

נהג המעוניין להחנות עד שעה, יידרש ללחוץ על הכפתור הירוק בעמדת התשלום ולהניח את הקבלה בחלקה הפנימי של שמשת הרכב, במעמד החנייה. מי שיהיה מעוניין להחנות למעלה משעה, יידרש לשלם במזומן לפי הזמן המשוער (לדוגמא: שני שקלים וחצי עבור חנייה למשך שלוש שעות). חשוב לציין, שגם עבור חנייה לטווח קצר של 5-10 דקות יש צורך בהוצאת קבלה מעמדת התשלום.

לתשלום באמצעות אפליקציית 'פנגו' יש להפעיל את האפליקציה או להתקשר לטלפון 4500*, לתשלום באמצעות אפליקציית 'סלופארק' יש להפעיל את האפליקציה או להתקשר לטלפון 9070*, לתשלום באמצעות 'איזיפארק' יש לרכוש ולהטעין כרטיסUSB  של החברה שנמכר 

בתחנות דלק ברחבי העיר ובאתר החברה (לפרטים נוספים www.easypark.co.il) כרטיס זה יונח על שמשת הרכב וישמש ראייה לתשלום עבור החנייה. 

חשוב לציין כי על מנת ליהנות מהטבת שעת חנייה חינם, יש להפעיל את האפליקציות הסלולאריות בכל שימוש בחנייה המוגדרת כחנייה בתשלום. אם לא חרגתם מזמן החנייה שנקבע ללא תשלום, לא תידרשו לשלם על כך.

בכל האזורים שיוגדרו כחניות בתשלום יוצבו לנוחות הנהגים שלטים המתריעים על כך, שעות האכיפה ואמצעי התשלום. כמו-כן, תתקיים בשטח פעילות הסברה על ידי דיילים ודיילות שיחלקו עלונים עם מידע מפורט בנושא. 

לפרטים נוספים ושאלות ניתן לפנות למערך אכיפה ובקרה בעיריית אשקלון בטלפון שמספרו: 
08-6792298/470, למוקד העירוני 106 או לדוא"ל שכתובתו: parking@ashkelon.muni.il.