שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
דלג על קישורי ניווט
תשלומים
מכרזים
טופסי פנייה לעירייה
ראש העירייה
מנכ''ל העירייה
אגפים ומחלקות
לשירות התושב
חפש
לצפייה בערוץ ה youtube של העירייה הצטרפו לעמוד העירייה בפייסבוק RSS
דבר ראש העיר

 

מינהלת מועצת נשים
מרכזים עירוניים וקהילתיים
היחידה להתנדבות

נר לזכרם

חינוך תרבות וספורט שיפור פני העיר הנדסה תיירות איכות הסביבה העיתון של אשקלון

'כוכבים בשמי אשקלון': מופע ייחודי מסוגו התקיים בהיכל התרבות באשקלון

כוכבים בשמי אשקלון
תאריך:28/09/2017
המופע מבוסס על סיפור תולדות אשקלון ומשלב בתוכו מוזיקה וציור על חול. ראש העיר בפועל, תומר גלאם: "אנו ממשיכים לעודד בגאווה את התרבות בעיר ולתת במה מכובדת לפועלם של שחקנים וזמרים"

בשבוע שעבר נערך בהיכל התרבות אשקלון המופע 'כוכבים בשמי אשקלון' בכיכובם של אומני משפחת קוקלצ'וב ובבימויו של תושב העיר, יורי קוקלצ'וב.

המופע, הראשון מסוגו, מבוסס על סיפור תולדות אשקלון, מימיה הראשונים, כשנשלטה על ידי עמים אחרים, דרך שחרורה במלחמת יום העצמאות ועד תחייתה מחדש וימינו אנו, ומשלב בתוכו מוזיקה וציור על חול. על התסריט אחראי ולדימיר סנדלר, פרופסור להיסטוריה יהודית ומחבר ספר-מונוגרפיה 'עולמות ולחימות של אשקלון'.

בחלק האומנותי של המופע הופיעו ציירת החול הבינלאומית, קטיה קוקלצ'וב, הפסנתרן הצעיר הווירטואוזי, בן יעקובוב, זמרים ורקדנים, ביניהם, סולן הבלט, ולדימיר קוקלצ'וב ורקדני 'פרסטיז' של וסילי בושין.

ראש העיר בפועל, תומר גלאם, נכח במופע ובירך את המשתתפים: "אנו ממשיכים לעודד בגאווה את התרבות בעיר ולתת במה מכובדת לפועלם של שחקנים וזמרים. אני גאה שיש בערב זה להקות ואמנים ברמה בינלאומית המופעים לראשונה באשקלון. הענקתם לנו ערב מהנה, מרתק וקסום. אני רוצה להודות למארגני המופע, לחבר המועצה, דוד בן אברהם, לאנשי התרבות שלוקחים חלק בהעצמת תרבותה של העיר אשקלון, לחטיבת האירועים ולכל העוסקים במלאכה".

עוד נכחו מ"מ ראש העיר, סופה ביילין, חבר המועצה, בוריס מנור, תושבים ואורחים נוספים.  

מ"מ ראש העיר, סופה ביילין: "אני רואה חשיבות בקיום הצגות כאלו שבתוכן יש גם כוכבים בסדר גודל עולמי וגם להקות מקומיות. אני רוצה לברך את כל העוסקים במלאכה שפועלים ועוסקים בטיפוח התרבות המקומית והאירועים למען מטרה זו". 

חבר המועצה, דוד בן אברהם: "אני נרגש לראות את האולם מלא, וזה מעיד על דבר אחד, יש באשקלון תרבות וזה הרבה בזכות פועלו של ראש העיר תומר גלאם. החזון שלנו הוא שבכל העולם ידעו על אשקלון ויגיעו לבקר בעיר כדי לראות אתרים היסטוריים כמו שיש לנו בגן הלאומי שישודרג בקרוב".

           
עיצוב: סטודיו ארטילריה | בנייה והטמעה: החברה לאוטומציה | תוכן: תוכן העיניינים