שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
דלג על קישורי ניווט
תשלומים
מכרזים
טופסי פנייה לעירייה
ראש העירייה
מנכ''ל העירייה
אגפים ומחלקות
לשירות התושב
חפש
לצפייה בערוץ ה youtube של העירייה הצטרפו לעמוד העירייה בפייסבוק RSS
דבר ראש העיר

 

מינהלת מועצת נשים
מרכזים עירוניים וקהילתיים
היחידה להתנדבות

נר לזכרם

חינוך תרבות וספורט שיפור פני העיר הנדסה תיירות איכות הסביבה העיתון של אשקלון

מבנה תחזוקת רכבות חשמליות ראשון מסוגו בארץ יוקם באשקלון

רכבת
תאריך:13/08/2017
 המבנה יספק מאות מקומות תעסוקה חדשים בעיר. בנוסף, תוסדר החנייה במתחם הרכבת הקיים אליו יתווספו 500 מקומות חנייה חדשים. ראש העיר בפועל, תומר גלאם: "אני מברך על שיתוף הפעולה החיובי עם רכבת ישראל ומקווה שנמשיך באותו הקו לטובת המשתמשים בתחבורה הציבורית בפרט ותושבי אשקלון בפרט"

בשורה משמעותית בתחום התחבורה ואיכות הסביבה: בתוך שלוש שנים יוקם מבנה לתחזוק ותפעול הרכבות החשמליות שייכנסו לפעולה במסגרת תהליך חשמול רכבות הנוסעים של 'רכבת ישראל'.

כך נודע בישיבה שהתקיימה הבוקר (שלישי) בין ראש העיר בפועל, תומר גלאם, לבין מנכ"ל רכבת ישראל, שחר איילון, בסיומה יצאו גם לסיור במתחם הרכבת הקיים.

עוד נכחו בישיבה סגן ראש העיר, יורם שפר, מנכ"ל העירייה, חיים סופר, נציגי חברת 'דן בדרום' וגורמי מקצוע נוספים בעירייה.

מלבד התוספת של מאות מקומות עבודה שיספק מבנה התחזוקה של הרכבות החשמליות, המהלך בכללותו עתיד לשפר משמעותית את מערך הרכבות, מהירותן ויסייע לשמירה על אוויר נקי וסביבה נקייה. מבנה תחזוקה נוסף יוקם גם בעיר לוד.

בשורה נוספת וחשובה היא קיצור זמני הנסיעה בעשר דקות לכל כיוון, בקווים שבין אשקלון לתל אביב ולהיפך, החל מהתאריך 20.09.17. הקיצור יתאפשר בזכות ביטולן של ארבע תחנות עצירה במהלך שעות השיא בבוקר ובערב.

כמו כן, סוכם כי 'רכבת ישראל' תחל בפרוייקט הסדרת החנייה במתחם הרכבת הקיים, בסיומו יתווספו 500 מקומות חנייה חדשים לרווחת תושבי העיר. הפרוייקט, אותו תממן 'רכבת ישראל', יושלם בתוך כשנה.

במקביל סיכמו 'רכבת ישראל' וחברת 'דן בדרום' כי יפעלו להקמת נתיב תחבורה ציבורית באזור הרכבת על מנת להקל על הגישה של אוטובוסים ומוניות למתחם וכן על הרחבת פעילות קווי האוטובוס לרכבת וממנה בשעות הלילה.

ראש העיר בפועל, תומר גלאם: "אני שותף למחאת נוסעי הרכבת הדורשים את קיצור זמני הנסיעה למרכז הארץ, ולכן העליתי את הנושא בפגישה שקיימתי עם מנכ"ל הרכבת, שחר איילון. אני שמח שהוא ראה בחיוב את הנושא ואני מאמין שעם כניסת השינוי לתוקף התושבים ירוויחו מכך המון. לצד זה השגנו בשורות נוספות, ואולי החשובה שבהן היא הוספת מאות מקומות עבודה במסגרת הקמת מערך הרכבות החשמליות באשקלון. אני מברך על שיתוף הפעולה החיובי עם רכבת ישראל ומקווה שנמשיך באותו הקו לטובת המשתמשים בתחבורה הציבורית בפרט ותושבי אשקלון בפרט".

 

עיצוב: סטודיו ארטילריה | בנייה והטמעה: החברה לאוטומציה | תוכן: תוכן העיניינים