שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
דלג על קישורי ניווט
תשלומים
מכרזים
טופסי פנייה לעירייה
ראש העירייה
מנכ''ל העירייה
אגפים ומחלקות
לשירות התושב
חפש
לצפייה בערוץ ה youtube של העירייה הצטרפו לעמוד העירייה בפייסבוק RSS
דבר ראש העיר

 

מינהלת מועצת נשים
מרכזים עירוניים וקהילתיים
היחידה להתנדבות

נר לזכרם

חינוך תרבות וספורט שיפור פני העיר הנדסה תיירות איכות הסביבה העיתון של אשקלון

תערוכת צליל וצבע במוזיאון החאן באשקלון

צליל וצבע
תאריך:15/06/2017
 

ביום ג' נפתחה התערוכה הרביעית בסדרת התערוכות "צליל וצבע"

בתערוכה מוצגים עבודות ציור ופיסול של אמן בן העיר ושל אמן אורח. יצירת הקשר בין אמני המקום לאמנים מהסביבה יוצרת שיח בין האמנים ומעניקה למבקרים זוויות ראייה שונות לתחומים בהם עוסקות היצירות.

בתערוכה הוצגו עבודותיהם של הציירת גב' רחל רון הבוחרת בנושאים הנוגעים לכלל האנושות כמו: שמחה, מנוחה, זיקנה הורות ועוד, היצירתיות בעיניה הוא צורך בלתי מוסבר לביטוי אישי, לכח המניע ומצדיק את קיומה המתבטאים בציוריה ובצילומיה. רחל סיפרה על התהליך שעברה כאמנית.

 בתערוכה הוצגו גם עבודותיה של  הפסלת תמר חידו שהגיעה לאשקלון מקיבוץ שפיים, תמר מורה לאמנות ומפסלת באבן שיש ועוד, דרך הפיסול ייחודית לה והם ניכרים היטב בפסליה כשכל פסל מספר סיפור חיים. תמר הודתה על קבלת הפנים הלבבית והחמה בעיר אשקלון.

את הערב הנחתה אוצרת התערוכה הגב' חנה רביב שבירכה את האמנים: "קיום התערוכות היא יוזמה מבורכת לקירוב לבבות וקשרים אמנותיים בין אמנים ממקומות שונים בארץ והרמה הגבוהה מעשירה את חיי התרבות והאמנות  בעיר" .

תומר גלאם, ראש העיר בפועל בירך את האמנים והמשתתפים "הישגיכם מביאים לנו גאווה ותורמים רבות לחיי התרבות, לחברה ולקהילה בעיר. העיר אשקלון שמחה לארח את האמנים המגיעים אלינו מחוץ לעיר ושמחים על האומנים שלנו שמנחילים את האמנות לדור הצעיר ותורמים רבות לתרבות בעיר"

אסנת שובל, מנהלת מח' פרוייקטים ואירועים עירוניים: "בכל פתיחת תערוכה אני מתרגשת מחדש, כל עבודה המוצגת בתערוכה מספרת סיפור ומאפשרת לנו להפליג עם הדמיון.. מחמם את הלב לראות אמנים מגיעים מכל הארץ לפרגן וליהנות כשיש לנו מטרה לייצור שיח אמנים, מה שמביא להפריה ולימוד אחד מהשני".

שובל הוסיפה כי הנהלת העירייה ובראשם ראש העיר בפועל, תומר גלאם ומשה אטיאס, חבר המועצה הממונה על האירועים ומשה ג'רפי, מנהל האגף לתאום מערכות עירוניות מעניקים מקום של כבוד לאמנים וליצירות שלהם.

עוד נכחו בתערוכה חברי המועצה: בני וקנין, שלמה כהן, ד"ר ריקי שי, משפחות  משפחות האמנים, אלי, דיין, אמנים חברי אגודת האמנים וקהל שוחרי האמנות.

אנו מזמינים את קהל שוחרי התרבות והאמנות תושבי אשקלון והסביבה לבקר בתערוכה, התערוכה פתוחה למבקרים בימים: א'-ה' 9:00-16:00, נעילת תערוכה: 9.7.17

עיצוב: סטודיו ארטילריה | בנייה והטמעה: החברה לאוטומציה | תוכן: תוכן העיניינים