שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
דלג על קישורי ניווט
תשלומים
מכרזים
טופסי פנייה לעירייה
ראש העירייה
מנכ''ל העירייה
אגפים ומחלקות
לשירות התושב
חפש
לצפייה בערוץ ה youtube של העירייה הצטרפו לעמוד העירייה בפייסבוק RSS
דבר ראש העיר

 

מינהלת מועצת נשים
מרכזים עירוניים וקהילתיים
היחידה להתנדבות

נר לזכרם

חינוך תרבות וספורט שיפור פני העיר הנדסה תיירות איכות הסביבה העיתון של אשקלון

חידון זה"ב עירוני 2017

חידון זהירות בדרכים
תאריך:13/06/2017
לראשונה באשקלון: חידון עירוני בבטיחות בדרכים

המטה העירוני לבטיחות בדרכים בניהולה של רותי אטיאס קיים השבוע חידון עירוני בנושא בטיחות בדרכים במתנ"ס וולדנברג. השתתפו בחידון 12 בתי ספר יסודיים מרחבי העיר, החידון העירוני התקיים זו השנה הראשונה וזה שיאו של תהליך למידה רב-שנתי שהתקיים בכל בתי הספר בעיר.

את המתמודדים ליוו תלמידי הכיתות שלקחו חלק פעיל במהלך החידון, כל תלמיד בקהל קיבל שלט והשתתף בחידון בחלק המיועד לקהל. המתמודדים גילו בקיאות וידע רב בנושאים והסיטואציות שעלו בחידון.

במקום הראשון זכתה התלמידה ליאן בן דוד מבית הספר מעלה כרמים וקיבלה שי ממטה הבטיחות אופניים וקסדה. בנוסף בית הספר זכה בפעילות סימולטור של רכב מתהפך שישמש ללמידה חווייתית משמעותית. כל שאר המתמודדים קיבלו תעודת הערכה וקסדה.

את המעמד המרגש כיבד בנוכחות סגן ראש העיר יורם שפר שבירך את המשתתפים ומסר את ברכת ראש העיר תומר גלאם: "אשקלון היא אחת הרשויות המובילות בארץ בחינוך והסברה בתחום הבטיחות בדרכים", שרואה את נושא הבטיחות והשמירה על החיים כערך בעל חשיבות רבה.

בין המברכים ומעניקי תעודות ההוקרה יצחק בריגה מנהל אגף החינוך, נציגי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מנהלי האזור אורית אורנשטיין ואבי אזולאי, המפקח על הבטיחות בדרכים איציק אביגזר ומנהלת פורום הורים הגב' סופי חוטובלי.

המטה העירוני לבטיחות בדרכים ומנהל החינוך רואים בחינוך לבטיחות בדרכים ערך עליון ומקדמים פעילויות חינוכיות בקרב הגיל הרך, תלמידי היסודי, תלמידי המקיפים, ואף בקרב בני הגיל השלישי הפועלים במסגרת המרכזים הקהילתיים כחלק ממפגשים בין דוריים.

לחינוך לבטיחות בדרכים יש שתי מטרות מרכזיות: הטמעה של הרגלי התנהגות בטוחים בקרב הילדים במטרה לשמור על חיי אדם ולהכשיר את הדור הצעיר להתנהגות בטיחותית כדי שגם בבגרותם יתנהלו כמשתמשי דרך מודעים, אחראים וסובלניים. הקניית ידע ומיומנויות לילדים כדי שישמשו סוכני שינוי שמשפעים על כל בני המשפחה במטרה לשנות את תרבות הנהיגה.

עיצוב: סטודיו ארטילריה | בנייה והטמעה: החברה לאוטומציה | תוכן: תוכן העיניינים